Wpis z mikrobloga

Mirki, jeśli mielibyście do wydania koło 4-5 tysięcy na body aparatu, w co byście poszli? Warto iść w full frame? Myślałem o EOSie 6D Mark II, czy może mielibyście jakieś inne propzycje?
#fotografia #aparat #canon #fuji #sony #nikon
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imaco: Nikon D750.. - z matryc nikonowskich więcej wyciągniesz niż z canona (canony lubią być doświetlone w punkt). Z Nikosia wyciągniesz więcej zarówno przy niedopale jak i przepale.
  • Odpowiedz
@Zelber: trochę landscape, trochę portretowo. Początkowo myślałem o 50mm 1.4 albo 1.8 obiektywie, wydaje mi się, że byłby spoko na początek.
  • Odpowiedz
@Gippo86:

Z Nikosia wyciągniesz więcej zarówno przy niedopale jak i przepale.

Przy przepale z żadnego body nic nie wyciągniesz... no dobra z wyjątkiem antycznych fuji, gdzie to działało "trochę inaczej"

@imaco: D750/A7II. Konkretniej to już mocno osobiste preferencje zależne od subiektywnych preferencji i tego w jakie dalsze obiektywy byś chciał iść. Sony lepiej współpracuje z manualami, Nikon ma znacznie tańsze współczesne obiektywy.
  • Odpowiedz
@Zelber: jak sobie x lat temu kupiłem nikosia D600 to chciałem zobaczyć ile da radę wyciągnąć z przepału... no i ze zdjęcia typowo studyjnego.. świeconego softboxem... wyciągnąłem zagięcia na tkaninie oraz plamkę, która na niej była :) krótko mówiąc zgasiłem softboxa o jakie 4-5 EV mając szczegóły na frontowej tkaninie :)
jak będę miał wolniejszą chwilę to postaram się poszukać tej foty i wrzucić..
  • Odpowiedz
@imaco: Ja bym w bezlusterkowce szedł. Dużo bardziej poręczne i obecnie ich jakość jest całkowicie wystarczająca.
Mi się coraz mniej chce tachać lustro i obiektywy xD
  • Odpowiedz
canon 77d około nowy 3k lub canon m5 z adapterem ef - eos m

do tego sigma 17-50 f/2.8 - tym obiektywem zrobisz i portrety i landscape 1500zł nowy


@imaco:
Jakbyś chciał kupić ten zestaw używany, kupiony w lipcu w polskim sklepie, zrobiłem nim mniej niż tysiąc zdjęć to zapraszam do mnie. Oddam za jakieś 3650zł. Ewentualnie możemy ponegocjować. IMO bardzo dobry zestaw do fotografii ale zawodzi mnie przy kręceniu
  • Odpowiedz
6d2 ma gorszą rozpiętość tonalną niż 6d1 a próba wyciągnięcia czegokolwiek z cieni kończy się szumem jak 15 lat temu w telefonach xD

@kj5 zaraz przyjdzie obrońca systemu i skwituje, że nie umiecie naświetlać, a w ogóle kto to widział by wyciągać 2EV+ :D
Najgorsze, że rzeczywiście 6DmkII ma matryce z minionej epoki i ruszenie czegokolwiek, nie daj Boże, w głębszych cieniach sypie kolorową papką zmieszaną ze żwirem.
  • Odpowiedz