Wpis z mikrobloga

pokolenie komunizmu sprzedało swoje dzieci za 4k brutto w 2023 i 13, 14 emerytur, emeryturę, która pozostaje na poziomie głodowej w okolicy 1200zł. Sprzedali swoje dzieci za brak ochrony służby zdrowia. #!$%@? materialiści, oczka się zaświeciły, tylko gdzie Wy te pieniądze wydacie, kiedy każdy kto ma coś więcej w głowie wyjedzie. Daliście przyzwolenie telewizji publicznej na sianie propagandy większej niż Urban jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Was już nie będzie miał kto rozliczać
#wybory
  • 40
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: W dupie byłeś gówno widziałeś, na Islandii zarabiając najniższa mogę sobie wynająć kawalerkę z rozowym, opłacić wszystko i zostaje mi tyle, że mógłbym sobie kupić jakiś sprzęt na który w Polsce zbierał bym pół roku pracując na takim samym stanowisku. Drugi próg podatkowy jest od około miliona koron, ale wtedy wyższy podatek i tak wyliczają z tego co zarabiasz ponad milion. Rozdawnictwem polska nie dogoni zachodu, młodzi będą wyjeżdżać,
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Faktycznie, Niemcy i Norwegia to słabe opcje bo są wysokie podatki. Chyba jakbyś sobie przeliczył na te swoje #!$%@? warte złotówki w swoim bieda kraju xD Porównywać Norwegię do Polski to jak porównywać Mercedesa do Łady xD
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: jeśli wprowadzą ZUS od dochodu i minimalną 3 potem 4k brutto to w mojej obecnej sytuacji bardziej będzie mi się opłacało wynajmować kawalerkę w berlinie i pracować zdalnie tutaj niż zostać. 80% programistów na B2B będzie miało podobnie. Lekarze - to samo. A uwierz mi, te dwie grupy zawodowe trochę podatków tu odprowadzają.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytyka mój ojciec mi gadał, że opozycja by mi nie dała stypendium na studiach, a mamie nie daliby renty i lewacy to złodzieje, biorą dla siebie, nic nikomu nie dając XD
  • Odpowiedz
@Przegrywek123: Zarobki doświadczonych programistów są globalne, więc w Niemczech programista nie zarobi wiele więcej niż w Polsce, te 15k to jest taki max , bo w niemczech programiści zarabiają właśnie 4-5k euro.

Co do lekarzy, to cóż, oni już emigrują i to od dawna, zarobki raczej będą się w ich przypadku zrównywać z tymi europejskimi, a czynniki związane z rodziną i życiem towarzyskim też są bardzo ważne, więc myślę, że
  • Odpowiedz
@Tytyka:

Nikt niczego nikomu nie sprzedał:

- w 2015r. NIKT NIE SĄDZIŁ, że 500+ jest w ogóle możliwe. Głosowano na PIS bo się chciano pozbyć złodziei z PO.
- w 2019r. WSZYSTKIE PARTIE z wyjątkiem Konfederacji, obiecywały, co najmniej utrzymanie programu.
  • Odpowiedz
13, 14 emerytur, emeryturę, która pozostaje na poziomie głodowej w okolicy 1200zł.


@Tytyka: ta 13 i 14 to jest minimalna emerytura. Czyli jak ktoś ma np. większą niż minimalną (dajmy na to 3000 pln), to wcale nie dostaje kolejnej takiej samej, tylko bodajże 800 pln.
Ale idioci zawszse byli idiotami, to są na minimalnych.
  • Odpowiedz
pokolenie komunizmu sprzedało swoje dzieci za 4k brutto w 2023 i 13, 14 emerytur, emeryturę, która pozostaje na poziomie głodowej w okolicy 1200zł. Sprzedali swoje dzieci za brak ochrony służby zdrowia.


@Tomo_BiF: Przecież PO i Lewica obiecały jeszcze więcej.

Co Ty myślisz, że oni wszyscy by na Konfederację
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: gdzie Ty masz wyższe podatki w Norwegii? Dla zwykłego człowieka który przyjeżdża pracować to tu jest o wiele lepiej niż w Polsce. Nie wiem jak tu jest z firmami ale jak patrzę ile tu się budynków stawia i jakie loga na nich wiszą to obstawiam że nie siedzą i nie ubolewają nad ilością pieniędzy wydanych na podatki. Jeszcze ze firmy nie szukają aż tak bardzo oszczędności.
  • Odpowiedz
@wobloblo: #!$%@? 50 razy mam powtarzać? PRZECIEŻ NAPISAŁEM, że dla zwykłego #!$%@? ROBOLA pracującego za 2000 euro to jest dużo lepiej, dla osób o wysokich kwalifikacjach jest gorzej pod względem podatkowym.

@krzywiecki-com: Nie no wcale, tam jeszcze więcej dają, do tego hartz IV de facto dochód bezwarunkowy to samo dla uchodźców którzy od przyjazdu dnia nie przepracowali.
  • Odpowiedz