Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Z jakiej substancji mógłbym odlać dobrze trzymające się krawędzie w deskorolce? Chodzi mi to, żeby zabezpieczyć deskę przed rozwarstwianiem się na bokach. Mój aktualny deck to powell peralta flight (taki z pięcioma warstwami klonu i dwoma włókna węglowego). Kupiłem taki deck, bo mam 193 cm wzrostu i poprzednie łamałem często (czasami źle lądowałem). Na moje hobby wydałem już bardzo dużo kasy, a sam mój aktualny deck kosztował 500zł, dlatego myślałem, żeby wylać np. żywicę epoksydową na krawędzie dookoła, taka bieda wersja lithe slate 2. Dzisiaj zakończyłem tygodniową sesję sklejania warstw i wypełniania ubytków szpachlą, a na koniec wszystko wyrównałem papierem ściernym. Myślałem właśnie o formie z silikonu i zalania jej żywicą epoksydową tak, aby mocno przywarła do krawędzi deski.
#skateboarding #deskorolka #zywicaepoksydowa
  • 12
  • Odpowiedz
@Tyrell_Wilford: myślałem właśnie żeby doradzic ci żebyś zrobił coś podobnego co jest w Lithe ale ty znasz to pewnie lepiej :d Epoxa może zdać egzamin. Jak coś rozkminisz to wołaj. W sumie jakbyś zaczął robić takie mody na zamówienie to kupę hajsu mógłbyś zarobić :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PanNocebo: Mógłbym spróbować wydrążyć dłutem taki kanalik głęboki na ~2-4mm, ale z drugiej strony nie chcę bardziej naruszać struktury deski. Spróbuję po prostu wylać bardziej na zewnątrz, to znaczy, żeby zachodziło trochę na krawędź - powinno się lepiej trzymać. Nadal nie będzie to ten sam efekt co z tym ich tzw. Hybrid-Polymer, ale może chociaż nie będzie się rozwarstwiać przy ćwiczeniu flipów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saper_vodiczka: Złamałem 2 blaty za 180zł każdy i jakieś 2 składaki za 130zł. Ten trzyma już stosunkowo długi czas, ale może, dlatego, że bardziej uważam. Tak poza tym mam kupioną żywicę i w ciągu najbliższego tygodnia planuje zalać formę. Za te 12-20 dni mogę Was zawołać, jak stwardnieje
  • Odpowiedz