Wpis z mikrobloga

@Ramboski: bo tak się złożyło jakoś, że w każdym meczu musiałby być jakiś overek / bts, a ze statystycznego punktu widzenia, to mało realne ( ͡° ͜ʖ ͡°) no, ale może 3/4 będą! Ok, to daj znać jak już kupisz, wyskoczy się razem do buka
  • Odpowiedz
@Typeria: statystycznie mowiac rzucaajac monete masz 50/50 szans, ze wypadnie orzel. W praktyce mozesz rzucac monete w nieskonczonosc i bedzie wypadac reszka. Tak tez zakladalem, ze wejdzie 3/4, bo rzeczywiscie to bylby jakis cud jakby wszystko weszlo.
  • Odpowiedz
@Ramboski: tutaj mamy do czynienia nieco z innym rodzajem statystyki niż ta zawsze podkreślana orzełkowo-reszkowa :p statystka Typerii, która obecnie bardzo mocno się nagina i odstaje od normy zakładającej, że jest trafione kilka typów z rzędu i potem pudło, a nie kilkanaście :p aczkolwiek o paradoksie Monte Carlo oczywiście słyszałem i miejmy nadzieję, że to właśnie drugi w historii taki przypadek :D
  • Odpowiedz
@Typeria: kurde ciekawa sprawa z tym paradoksem Monte Carlo, nigdy o tym nie slyszalem, dzieki. Tak czy siak Getafe Barcelona wam nie weszla przez weekend wiec ta jedna porazka jest hehe
  • Odpowiedz
@Ramboski: btw. a propos tego paradoksu tak mi się nasunęło - "Gracz" Dostojewskiego polecam całą mocą - klasyk obowiązkowy! no faktycznie, może przez ten mecz Getafe oszukamy algorytmy...nie wiem jakie. ale jakieś na pewno xD
  • Odpowiedz
@Typeria: Dostojewskiego literature lubie, ostatnio zabralem sie za Braci Karamazov, Zbrodnie juz oczywiscie przeczytalem wiec Gracz jest pozycja na mojej liscie "do przeczytania" bardzo wysoko.
  • Odpowiedz
@Ramboski: Nie da się jej nie lubić :) Bracia również sztos. Dodatkowym smaczkiem w kontekście "Gracza" jest fakt, że kasa jaką Dostojewski zarobił na tej książce posłużyła mu do spłaty jego długów hazardowych xD chyba na Typerię nie wchodził chłop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz