Wpis z mikrobloga

Warto zauważyć popularność tytułów firmy Wargaming w Polsce. Do pierwszego kwartału 2019 w Polsce utworzono ponad 7 141 641 milionów kont dla wszystkich tytułów tej firmy. Jeśli porównamy to z ilością obywateli polskich (38 400 000 według Głównego Urzędu Statystycznego) okazuje się, że ponad 18% Polaków miało styczność z jedną lub więcej gier produkowanych lub wydawanych przez Wargaming. Najpopularniejszym tytułem jest World of Tanks na komputerach osobistych, gdziezarejestrowanych jest dokładnie 3 684 546 Polaków, co stanowi prawie 10% populacji naszego kraju.


https://www.dom1n.com/newsy/wg-fest-2019-przygotowania-do-imprezy/

Szkoda, że ja w wot na europejskim serwerze mam z 7-8 kont, których nawet nie pamiętam XDD co za cymbał to napisał to ja nawet nie

#wot #worldoftanks
  • 11
@puexam: że to jak mierzenie długości siura razem z kręgłosłupem.

Ta gra powoli, ale stabilnie upada i na szczęście nic już jej nie uratuje przez #!$%@? pomysł, a w zasadzie brak pomysłu na jej rozwój ( ͡ ͜ʖ ͡)
@puexam: @Norskee: Ostatnio w WoT były programy rekrutacyjne gdzie zdobywało się czołgi premium, więc kto chciał je zdobyć to sobie założył 2 nowe konta. No i jeszcze jest sporo graczy, którzy mają conajmniej jedno "stare" konto albo takie do gry 4 fun.
A to tylko jedna gra, bo jeszcze dochodzi WoWp (chociaż nie wiem czy opłaca się tam robić nowe konta), który baze graczy "u siebie" i na steam. Ostatnio
@KimDzongJaroslaw: @Norskee: ustalmy jedno: liczenie kont do liczenia ilości graczy z definicji jest nieprawdziwe ;-)
Myślę że @KimDzongJaroslaw jednak trochę zaniżasz bo steam się chwali miliardem kont i 10% z tego jest aktywnych w okresie miesiąca. A na steamie mamy masę automatów, botów itp. W wocie takiej skali bezsensownych kont nie mamy.

Ogólnie myślę, że autor chciał pokazać że wot jest w mainstreamie, jako gra w czołgi - nie czepiając
W wocie takiej skali bezsensownych kont nie mamy.


@puexam: wcale nie ma bezsensownych, nic a nic. Jak grałem, to 80% ludzi miało X kont, których nawet nie używało, ale było potrzebne raz do czegoś

autor chciał pokazać że wot jest w mainstreamie


był w top 10 streamowanych gier na twitchu 5 lat temu. teraz ledwo w 40 się mieści i ostro spada. Zabili też kompletnie esport w tej grze, który był
@puexam: WG chwali się ilością kont, ale nie mówi ile z nich jest aktywne. Wliczają w to też konta, które ktoś założył bo miał np. kod z intela na JG8.8. Na początku ten kod był dla wszystkich kont, ale później przerobili go na kod dla nowych kont. Do tego często dają jakieś kody promocyjne na 1500 golda + churchil 3, więc ludzie zakładają nowe konta, żeby mieć później na czym rekruta
okazuje się, że ponad 18% Polaków


@Norskee: @DoM1N: Podzielić przez co najmniej dwa, bo chyba każdy ma drugie konto. Czasem też trzecie, czwarte, piąte XD
Prawdą jest, że populacja Polaków w WoT jest duża, ale dupy nie urywa.

WoWs na steam


@KimDzongJaroslaw: Dziwne, jak instalowałem (nie tak znowu dawno), to była opcja wyboru "zaloguj ze Steam" i "zaloguj z Wargaming".
@teh_m: może przez przypadek kliknąłem na "loguj przez steam" jak odruchowo akceptowałem miliard regulaminów. Ale napewno próbowałem opcji wylogowania z konta steamowego, żeby zalogować się na konto WG (bo mam tam jakieś VII tiery) i czegoś takiego nie znalazłem ¯\_(ツ)_/¯
Marketingowa propaganda, nic więcej.
Liczba kont ma się nijak do liczby aktywnych graczy, których tygodniowo na serwerze EU (wg. wot-news) jest około 700k