Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie iPada, chciałem kupić jakiś tablet do przeglądania Internetu, ale i do rozwijania swoich zainteresowań. Ostatnio widziałem jakieś aplikacje, które pomagają zrozumieć i w jakimś tam stopniu opanowanie programowania. Pytanie czy jest sens inwestować w tablet od apple? No i co myślicie o tym iPadzie 9.7 2018? Nie ukrywam, ze meczy mnie tez praca na moim wacomie i zastanawiam się również na tym „ołówkiem” ale cena mnie trochę odstrasza. Jakie aplikacje polecacie dla takiego żółtodzioba?#ipad #programowanie #apple
  • 9
@stresS: iPad Air ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny uwzględniając przy tym udostępnione przez producenta funkcjonalności. Wszystkie ficzery i bajery możesz sobie poczytać na stronie Apple. Jak dla mnie największa korzyść to czas pracy na baterii - na urządzeniu możesz dosłownie pracować cały dzień i jeszcze troszkę zostanie. Sprzęt jest leciutki, szybki i bezawaryjny. W dodatku ciężko go zniszczyć - wystarczy pooglądać jak wyglądają używki.
Kwota ok. 3k PLN za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stresS: jak rozumiem to też trochę rysujesz? Znajomy z pracy używa procreate. Jest płatne ale na tym sofcue robi rysunki które potem sprzedaje. Co do rysika to nie doradzę. Apple Pencil jest w porządku ale pewnie znajdziesz coś lepszego i tańszego.
@stresS: Posiadam iPada 2018 z Apple Pencil, polecam do takich zastosowań jak robienie notatek czy jakieś szkice projektów aplikacji mobilnych. Rysowania nie testowałem, ale napewno sprawdzi się świetnie. Co do tych aplikacji programistycznych do klikania to pewnie chodzi o Solo Learn albo coś podobnego, z tego niczego się nie nauczysz, bardziej do poklikania i odświerzenia sobie wiedzy niż do nauki programowania. Na iPadzie mam też Pythonista czyli środowisko programistyczne dla Pythona
@Puuchacz: a używasz może Procreate czy czegoś innego? Powiedz mi jak jest z rysowaniem kształtów i tak dalej, jakieś magnesy? wyrównywanie do linii pomocniczych, bo ja też głównie robie takie schematyczne projekty bazujące na kreskach i figurach geometrycznych.
@istp: coś tam rysuje, ale nawet po prawie 2 latach na wacomie, rysowanie na tablecie i patrzenie na monitor jest kłopitiwe
Dziś byłem nawet w media markcie i porównywałem Huaweia, Samsunga i