Wpis z mikrobloga

Mirki z #xbox #xboxone #konsole - jak to jest z kontem MS, z kontem Xbox live, game pass, kontem Gold itd.

1. (Na razie) mam po prostu Xboxa (oneS), z jednym kontem ms, na którym mam jakieś ze 3 gry. Oraz ze 2 gry na płytach. Nie odpalałem okresu próbnego Xbox Live gold game pass ani nic innego.

2. Chciałbym oneS dać synowi do pokoju, a "dla siebie" postawić oneX.

3. Czy coś stoi na przeszkodzie, by:
- na obu Xboxach było to samo konto MS-live ?
- na obu Xboxach mieć JEDNO Xbox Live Gold (czy live łączy się "ze sprzętem" czy "z kontem MS" na który się loguje? Czy jest możliwość odpalenia 2 urządzeń z tym samym kontem, równocześnie, i grania multiplayerowego między nimi? Np. Minecraft albo jakieś inne multi, tak jak obecnie na splitscreen?)
- wykupić GamePass i używać na obu xboxach ? (niekoniecznie równocześnie, no po prostu #cebulamocno i nie będę 2x płacił za jedną usługę/funkcję)
  • 6
Będziesz mógł korzystać z wszystkich abonamentów/gier na obu konsolach.


@Griffith: ale równocześnie? Np syn męczy mnie okrutnie grą w minecrafta równoczesną (w sensie - coś tam budujemy razem itp) - ale na splitscreen to jest "gra za karę" dla mnie (na XboxOneS spada framerate dramatycznie, nie da się tak grać - ja dostaję nudności) - i postawiłbym albo drugiego xboxa albo minecraft-for-win10 (o ile są w stanie ze sobą się połączyć?)
przecież to napisałem.


@Griffith: no nie zrozumiałem. To że da się odpalić równocześnie tą samą grę - to jedno, ale czy da się MULTIPLAYER między nimi zagrać - to drugie, nie wiedziałem czy nie wywali się z jakiegoś powodu "przecież nie może być dwóch playerów na mapie z tym samym loginem!"
@hrumque: To nie tak - każdy będzie grał na swoim koncie. Załóżmy, że S jest syna, a X to twoja konsola.
- na S logujesz się na swoje konto i ustawiasz S jako konsolę domową
- wylogowujesz się ze swojego konta i ustawiasz, żeby konto syna logowało się automatycznie po włączeniu konsoli
- na X ściągasz swoje konto i ustawiasz automatyczne logowanie

Syn nie musi logować się na twoje konto, ale