Wpis z mikrobloga

@bvszky: Jedyna rzecz która mi się BARDZO nie podoba w tej karcie to zużycie energii na poziomie 2x większym (!) niż np w 1660ti - dużo starszej karcie. W żarciu prądu (przy average gaming - nie top) bije wszystko na głowę. 257W na zasilanie samej karty - referencyjny 5700XT jest o 40W bardziej wydajny. I wątpię by UV pomogło by tu aż w tym stopniu. Rachunki płacę ja (a nie dzieci,
źródło: comment_csrcojUmlWKBEtw7UWW5ceM51ohEqG22.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Amasugiru: Fakt, przesadziłem że stara- ma pół roku. Muszę policzyć czy 2070 (super) nie zbalansuje się cenowo z tą 5700xt jeżeli podliczy się różnicę w zużyciu prądu w okresie użytkowania. U mnie sprzęty chodzą długo, właśnie wymieniam/modyfikuję 10 letniego kompa.
@bialy100k:

nie zbalansuje się cenowo z tą 5700xt jeżeli podliczy się różnicę w zużyciu prądu w okresie użytkowania.


Bardzo możliwe, że się zbalansuje, ale tu nie chodzi nawet tak bardzo o długość tylko o intensywność. Jak poświęcasz 2-3h dziennie stresując kartę, a reszta jest w idle to może za 5-7 lat różnica się wyrówna, ale zależy też jakie karty/modele porównujesz.