Wpis z mikrobloga

@Miorz: miasto na planie siatki, bez wyraznego centrum, gdzie każde skrzyżowanie to rondo, a komórki dzielą się na mniejsze, co sprawia, że dojazd z domu do głównej arterii, to kilka skrętów, praktycznie brak świateł, miasto ogród, gdzie osiedla ukryte są wewnątrz komórek i oddzielone od głównych dróg ścianą drzew
  • Odpowiedz
@Maciek5000: Wszystko fajnie tylko: -ile mieszkańców -ile km2 -rondo nie zawsze jest spoko, troche dziwnie na każdym zakręcie -Ja akurat lubie wyraźne centrum team Magdeburski
  • Odpowiedz
  • 2
@Maciek5000 ponoć Kopenhaga jest najlepiej zaplanowanym miastem. Brak centrum też jest wadą bo nie ma przestrzeni publicznej gdzie ludzie mogą wyjść i się spotkać albo pochodzić z różowym. W tradycyjnym mieście taką funkcję pełni rynek. Do tego MK jest rozlazłe i bez samochodu nie jesteś w stanie się w nim poruszać.
  • Odpowiedz
@Maciek5000 mieszkam tu, potwierdzam. Poruszanie się samochodem jest ok. Nawet w godzinach szczytu idzie w miarę sprawnie. Jak inni piszą. Miasto jest rozlazle i odległości są spore. Jest co prawda komunikacja miejska ale działa tak sobie łagodnie mówiąc, więc poruszanie się własnym samochodem to jak dał mnie jedyna sensowna opcja. Na szczęscie mam do pracy dość blisko i dzięki sciazkom rowerowym dojazd rowerem zajmuje chwilkę. Dużym plusem rzeczonych ścieżek jest to
  • Odpowiedz