Wpis z mikrobloga

#nurkowanie #snorkeling #wroclaw
Hej, za dwa tygodnie będę w Chorwacji na kilka dni i chciałbym tak bardziej popływać, zanurzyć się na 2-4m.
Póki co dowiedziałem się, że podstawa to sprzęt abc - maska, fajka, płetwy. Opłaca się kupić to w decathlonie 200zł za wszystko? Trzeba na jakiś kurs chodzić aby się nauczyć pływać 2m pod wodą czy wystarczy 1h na basenie z instruktorem? Polecacie kogoś we Wrocławiu? No i jakie koszty
To nie ma być rocket science żaden, bo lecę tylko z podręcznym więc nie wiem nawet czy płetwy by weszły do plecaka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@vornikor: Polecam pełną maskę zamiast okularów + fajka. Dużo wygodniejsze. Przez fajkę nie dawałem rady (zero styczności z takim sprzętem wcześniej), maska - idealnie :-) Niestety płetw nie miałem, faktycznie bardzo ich brakowało do nurkowania...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vornikor: w zaleznosci od twojej wagi i %bf mozesz sobie troche balastu dorzucic, latwiej bedzie schodzic, ogolnie to jak na jednym wdechu nurkujesz to nie ma ograniczenia co do glebokosci patrz freediving,

Spokojnie powinienes dac rade i 5-10m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vornikor:
i jeszcze tak, pamiętaj że słońce opala pod wodą wiec najlepiej w koszulce w wodzie siedzieć, można też w krótkiej piance cienkiej ale to już zależy od osoby, dobrze jest też mieć czymś głowę zasłonięta jeśli włosy masz krotkie

płetwy dużo dają, warto zabrać nawet jakby miały wstawać

no tak, sorry zapomniałem, w takiej sytuacji (Chorwacja dostęp z lądu) to na początku to jest dobrze umieć pływać po powierzchni i
@StaraSzopa:
Więc tak, od początku: Poszedłem na godzinną lekcję z instruktorem aby nauczyć się zanurzać, wyrównywać ciśnienie w uszach (na głębokosci od 2m już nie da rady bez tego) i korzystać z fajki (rurki) - wydmuchiwanie wody. Z perspektywy czasu tylko częściowo się opłacało - poradniki co znajdziesz w necie czy z youtube, to chyba wystarczy aby potem samemu iść parę razy na basen i się tego nauczyć we własnym zakresie.
@vornikor: Dziena za obszerną odpowiedź :D Właśnie kupiłem wszystko poza płetwami - bo trochę miejsca jednak zajmują i ważą a podręczny do LOTu max 8kg. Sprawdzę te krótkie które podałeś, polecę bez najwyżej ¯\_(ツ)_/¯