Wpis z mikrobloga

Jak coś to wleciało 4 preview do bety andka Q dla op6/7

https://9to5google.com/2019/08/03/android-q-developer-preview-4-released-for-oneplus-6-6t-oneplus-7-7-pro/

generalnie siedzę na niej głównie ze względu na lepsze gesty (back teraz zamiast pociągnięcia w górę z lewego/prawego dolnego rogu jest teraz na całej lewej/prawej krawędzi i trzeba pociągnąć do wewnątrz [jest to wręcz idealne dla tak dużego telefonu w przeciwieństwie do tego poprzedniego gestu] no i szybkie przeskakiwanie między aplikacjami gestem przy dolnej belce). Działa to nadal super płynnie. Nie ma takiej tragedii jak przy 2 preview więc można jak na razie bezpiecznie poużywać( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oneplus
  • 23
  • Odpowiedz
@mavon: podrzucisz screen, czy jest belka na dole jak to będzie w Pixelach i jeżeli jest to jak wygląda przy wysuniętej klawiaturze?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mavon: nice, ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na 6stce na official update.
Może w końcu się pobawię w custom Roma jakiegoś jak będzie trzeba długo czekać :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mavon: jak stabilność? Nadaje się do codziennego użytkowania? Czytnik linii papilarnych działa tak samo jak na stocku?
  • Odpowiedz
@Djoki: działa super, animacje wydaje mi się że są bardziej "rozciągnięte" na styl ajfonowych (duży plus), nowe gesty są super płynne, wszystko działa jak na Pie. Czytnik działa normalnie, dodali możliwość zmiany animacji tylko.

Jedyny minus to spotify, często po zgaszeniu ekranu nagle urywa piosenkę i nie chce jej grać dalej. Nie ma to niczego wspólnego z siecią, raczej coś z naturą samej bety i aplikacją.

Tak to niczego więcej nie
  • Odpowiedz
@mavon jedziesz na tych betach na co dzień?
Wystarczy wrzucić paczkę z betą w aktualizator i odpalić aktualizację lokalną? Dużo apek Ci nie działa na Q? I czy kolejne aktualizację przychodzą OTA czy trzeba wrzucać ręcznie?
Korci mnie żeby sobie pouzywać, a OP to mój jedyny daily driver

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PoProstuOn: wgranie q wiąże się z utratą wszystkich danych i prawdopodobnie kolejna wersja która już będzie ostatnią też będzie wymagała wipe znów
  • Odpowiedz
@PoProstuOn: jadę normalnie na nich codziennie, wystarczy ściągnąć plik (2GB) i odpalić go lokalnie, telefon się zrestartuje jak przy zwykłej aktualizacji i będzie już nowy andek. Na razie działa wszystko normalnie. Trzeba wrzucać ręcznie, ściąga się plik z linku i znowu lokalnie wgrywa
  • Odpowiedz
@mavon ok, skoro mówisz, że można już funkcjonować z Q na co dzień to chyba spróbuję. Dziękuję Ci za pomoc.

@Djoki czyli co, jeszcze jedna beta, potem już tylko stable? Czy po wgraniu tej bety, mimo, że dane uzytkownika same się skasują warto jeszcze ręcznie zrobić pełny wipe wszystkiego z poziomu recovery?
  • Odpowiedz
@mavon: Troszkę z innej beczki - kojarzysz może czy są jakieś nowe przecieki w sprawie nagrywania obiektywem z szerszym kątem? Na oficjalnym forum pojawiła się oficjalna ankieta czy użytkownicy by chcieli taki bajer. Był też wywiad z jakimś twórcą oprogramowania do OP i mam wrażenie, że sprawa ucichła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PoProstuOn: w takim razie coś mi się pomyliło. Powrót z 10 do 9 wszystko usuwa. Przepraszam za zamieszanie. Ja na razie nie wgram bo mam 6T.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PoProstuOn: na 6 dodali taką informację w poprzednim poście "DP2 to DP3 needs data wipe, so make sure you back up your data." Dlatego myślałem, że przejście robi full wipe.
  • Odpowiedz