Wpis z mikrobloga

Hejka,
wreszcie się zebrałem na odwagę i podpiąłem do S12 ładowarkę 8A, która doszła do mnie już ponad miesiąc temu.

Wg naklejki na baterii maksymalny prąd ładowania wynosi 5A, więc podpięcie ładowarki 8A było ryzykowne. Ale kto nie ryzykuje, ten musi się ładować całą noc zamiast dwóch godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla samych ogniw prąd ładowania 8A jest bardzo bezpieczny (0,4 C), więc tutaj byłem spokojny. Bardziej się bałem (a wręcz byłem niemal pewny) że z dymem pójdzie BMS...

Pierwsze ładowanie trwało pół godziny i w tym czasie nie działo się nic niepokojącego ani z baterią, ani z BMS, ani z jakąkolwiek inną elektroniką w hulajce. Nic nie zrobiło się nawet lekko ciepłe, więc luzik.

Jedynym słabym ogniwem okazały się za cienkie przewody biegnące od gniazda ładowania - po tych 30 minutach były już bardzo ciepłe, dlatego zdecydowałem się przerwać eksperyment. Jutro wymienię je na grubsze i będę się bawił dalej.

Co by nie było - na razie sukces! Wymiana kabli to pikuś, a możliwość naładowania hulajki w zaledwie 2h to już coś!

#honghao #s12 #hulajnogaelektryczna
Majsterkowo - Hejka,
wreszcie się zebrałem na odwagę i podpiąłem do S12 ładowarkę 8A...

źródło: comment_NNt44sqiae6swYivDWmmoSdSYF88bkjt.jpg

Pobierz