Wpis z mikrobloga

Jest jeszcze wersja pro, warto dopłacić?


@Duzy_Kotlet: wg mnie nie warto dopłacać. Różnice są takie, że te elementy z "zwykłej 3" i tak w ramach upgrade lada chwila wymienisz na znacznie lepsze, niż dają w "3 pro".
Ewentualnie ender 5 wygląda fajnie, ale trochę przekracza budżet.
@hrumque: > prowadnice liniowe

Instalowałeś je już może? Ja zamówiłem cały pakiet 5 sztuk z Ali (u niby sprawdzonego sprzedawcy), czekam na dostawę i montuje :)
@grykom: mam w CR10 zamontowane jakieś hivino-podobne 10 czy 12. Są znacznie głośniejsze niż plastikowa V-rolka fabrycznie, ale za to "od strzała" mają znacznie mniejsze luzy (i one się nie powiększają, jak przy V-rolkach które regularnie trzeba regulować) i mniejsze opory ruchu (prawie 2x szybsze ruchy da się wykonywać i nie ma żadnego gubienia kroków)
@hrumque: no właśnie o to mi chodzi :) U mnie rolki wymienione i aby je ustawić to masakra była. Szukałem już nowej drukarki i lepszej konstrukcji ale stwierdziłem, że żadna mi nie da tej jakości którą w enderze osiągnąłem (sporo modyfikacji mam, e3d v6, klipper itd). Fartem trafiłem na projekty z prowadnicami i myślę, że to będzie strzał w 10tkę. Nie liczę na poprawę jakości tylko będzie święty spokój :)
Ciekawe drukarki poniżej 1000zl jak dla mnie to:
- Ender 3 / pro
- Tevo Tarantula Pro

Dość popularne i można liczyć na wsparcie innych użytkowników, oraz pełna gama części zamiennych
@Duzy_Kotlet: też się przymierzam do takiego zakupu, i w tej chwili po konsultacjach i poleceniach mam dwa typy anycubic i3 mega lub alfawise u20.
Ta druga ma większe pole wydruku, a anycubic jest chyba popularniejsza.
Obie mają czujniki filamentu i kontynuacje po zaniku zasilania.