Wpis z mikrobloga

O ładowaniu słów kilka
#xiaomi #mi9
Pytacie się jak z tym ładowaniem więc zrobiłem sobie 30minutowy test. Pacjenci to kolejno :
- xiaomi mi 9
- Huawei mate 20 lite
- ładowarka oryginalna od mi 9 i od mate wraz z kablami
- szybka ładowarka 27w do mi9 od chińczyka (więc zapewne nie oryginał
- miernik USB, również od chińczyka
Cyferki będą oznaczały, co przedstawiają zdjęcia w komentarzach. Od razu mówię, że jak się okazało kable nie mają znaczenia bo testy robiłem na obu kablach ( + trzeci taki zapasowy, wyniki te same za każdym razem). Robiłem zdjęcia żeby nie zakłócać procesu ładowania i zachować stały pobór prądu przez sam telefon.
1. Mi 9 + ładowarka 18W
2. Mi 9 + ładowarka 27W
3. Idle mi 9 (mate miał ten sam wynik)
4. Mi 9 z podpiętym miernikiem na ładowarce 27W
5. Miernik na ładowarce 18W mi 9
6. Miernik na ładowarce 27W mi 9
7. Mate 20 lite na ładowarce ( róznica między własną a 27W to 50mA czyli granicą błędu)
8. Miernik na mate 20 lite
Miernik przy szybkiej ładowarce zabrał 200mA prądu ładowania, testowałem na wyłączonym ekranie jak i włączonym, każdemu testowi dawałem po 3 minuty.
Mate 20 lite obsługuje QC 4.0

WNIOSKI
Realny prąd pokazany przez amperee to 3000ma + pobór idle daje 3230mA, co daje niecała godzinkę w wypadku ładowarki 27W (pamiętajcie, że baterii nie da się rozładować do zera), przy ładowarce 18W prąd ładowania jest niższy o ok. 700mA, co daje już "jakiś" wynik (nie robię obliczeń, gdyż laptop "spadł i się zepsuł" i pisze z telefonu, obliczenia konkretne pozostawiam Wam). Spójrzcie jednak na odczyty miernika, które wskazują, że telefony faktycznie nie pobierają takiego prądu, na jaki wskazują ładowarki, więc tym nie ma się co sugerować, przy obliczeniach wychodzi, że miernik ma rację i faktycznie taki prąd pobierają z ładowarki telefony.
Co do szybkości ładowania to już chyba odpowiecie sobie sami. Dodam, że mi 9 strasznie skacze po napięciach, czasami pobiera 5v 3a, czasem podbija koło 7.8, czasem dobija do 9.1v. Efektywnie szybka ładowarka ląduje w godzinę, wolniejsza jakieś 20 minut dłużej.
Mam nadzieję, że rozwialem wątpliwości. Jakby ktoś miły chciał, to może zrobić z tego konkretną tabelkę, ja dodam od siebie tyle :
- MI 9 27W - realne 15,7W poboru, prąd ładowania do 3230mA
- MI 9 18W - realne 12W poboru, prąd ładowania do 2600mA
- mate 20 lite - tu uznaje porażkę, faktycznie ładowanie zajmuje mu jakieś 100minut, testy nie wykazały tego.
Testy wykonywałem do 70% naładowania baterii.
Pozdrawiam!
#testladowarek
  • 12
  • Odpowiedz