Wpis z mikrobloga

Mirasy jak to jest z płytami B450 i Ryśkami 3600? Składam sobie PC'ta i nie wiem co robić - bo z tego co czytam to są niezłe jaja z BIOSami. Szczerze mówiąc to nigdy nie aktualizowałem biosu z poziomu pendrive i nie wiem czy mi się uda więc teraz jak rozwiązać sprawę ewentualnej aktualizacji BIOSu? Znajomki już w takie rzeczy się nie bawią więc mi nie pomogą, a ja dysponuję tylko laptopem :)
#ryzen #amd
  • 14
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: Tylko 3 generacja mnie interesuje, a chcę złożyć coś zupełnie budżetowego (nie interesuje mnie też OC, które zresztą jest znikome w 3600) bo pamięci i dysk już mam. Jeszcze mnie martwi zabawa pamięciami w Ryzenach bo jak włożę swoje Ballistix LT Sport 3200 to oprócz samego włożenia (tak jak to zawsze robiłem w intelach) muszę coś grzebać w ustawieniach pamięci czy nie?
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: Czyli w UEFI włączyć XMP i to cała filozofia? Bo co dokładnie z BIOSami w B450 się dzieje? Bo szczerze mówiąc czytając pclaba na forum ciężko jest się połapać co jest nie tak. Jest o tyle problem, że u jednego Rysiek działa a u drugiego nie? Do tego jak kupię jakąś płytę B450 to od razu nie ruszy Ryzen tylko będę musiał zaktualizować BIOSa bo po prostu płyta będzie miała
  • Odpowiedz
@Groszeq: To już loteria przynajmniej na tą chwilę z tego co czytałem w tych nowych Ryzenach bo przy serii 2000 najtańsze gówno chodziło na XMP, bios w starszych płytach x470 i b450 musisz aktualizować, jeśli płyta ma usb flashback to bez procesora się da, u siebie niestety jeszcze nie testowałem dokładnie jak wygląda bo płyta jeszcze na reklamacji leży ale i tak bym czekał na bios który ma być lada moment
  • Odpowiedz
@UczesanyPedryl: Myślę o MSI B450 GAMING PLUS. Chyba, że dla świętego spokoju jak wyjdą dzisiaj nowe biosy i będą spoko to może wykupić w proline od razu aktualizację biosu (50 zł to i tak sporo za coś takiego jak ktoś ma jak i wie jak to zrobić, ale przynajmniej będę miał spokój co?). I od razu niech sprawdzą mi bo 3600 też bym u nich zamówił czy śmiga (spróbowałbym się tak
  • Odpowiedz
@Groszeq: gaming plus ma usb flashback, jeśli chcesz być pewny że przed wysyłką wszystko działa to może 50 zł jest ok bo inaczej strata kasy bo by zaaktualizować bios wszystko co musisz zrobić to wrzucić go na pendrive, wsadzić do usb i nacisnąć guzik i poczekać aż lampa przestanie migać. jakby nie działało to przez neta i tak możesz zwrócić ale to też czekanie potem na zwrot kasy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Groszeq: Żeby zaktualizować BIOS, to musisz mieć starszy procesor - taki, żeby był obsługiwany przez bios jaki ma wgrany płyta w chwili wyjęcia z pudełka. Dla płyty B450 do tej operacji musisz mieć Ryzena 1xxx lub 2xxx inaczej #!$%@? zrobisz ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz