Wpis z mikrobloga

Witam,

Pytanko do speców :) Jako, że trzy lata miałem przerwę od PC i zatrzymałem się na i5 6600k a chcę wrócić do "weekendowego" grania i streamowania (typowo 4fun). I zastanawiam się nad prockiem do PC tak aby w grach był przyzwoity i pozawalał, że na komfortowe granie gdy będzie włączony OBS i nadawane na żywo np. na Twtichu.

Mam możliwość okazyjnie kupna i5 8600k - jednak ma on 6 rdzeni i 6 wątków.
Dzisiaj jest premiera Ryzenów i taki R5 3600 widziałem wypada nieźle - cenowo jest ciutkę tylko droższy od 8600k (używanego). Czy wybór Ryzena to strzał w dziesiątkę? Na plus chyba przy chęci streamowania jest te 12 wątków - 8600k chyba by dostawał zadyszki co?

Doradźcie coś, dziękuję i miłego dnia ;)
#ryzen #amd #stream
  • 8
  • Odpowiedz
@emjot86: Bezdyskusyjnie będzie o wiele lepszy komfort grania podczas streamowania tak? Trochę w "rozwoju" hardware'owym się zatrzymałem ;) Z tego co wstępnie wyczytałem to wątki bardzo dużo tutaj dają tak?
Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Groszeq: Teoretycznie jak strreamujesz na serio to powinieneś mieć 2 maszyn + capture card, ale do weekendowego nadawania styknie ci 6c/12t. Wątki liczą się z tego co czytałem jak 0.3 pełnego CPU (uśredniając, w różnych zastosowaniach) o ile oczywiście softa umie z nich korzystać, bo zrównoleglenie nigdy nie będzie w grach 100 %.
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: No do "profesjonalnego" streamowania to zauważyłem, że teraz wszyscy mają 2 maszyny (jedna to przeważnie starsza maszyna, która służyła do grania i streamowania, a druga to nowa maszynka).

Gdyby nie okazja na zakup całego PCta z i5 8600k (licząc nawet sprzedaż części pojedynczo wychodzi 3200 zł a mogę kupić go za 2200-2400 jako cały PC - znajomy sprzedaje bo wyjeżdża za granicę i nie ma czasu na zabawię w
  • Odpowiedz
@Groszeq: Gry poktoju Battlefield 5 nienawidzą i5 pod multi, bo po prostu 4c/4t to za mało dla tej gry, a o streamowaniu można zapomnieć. A masz może możliwość sprawdzić tego PC jak będzie się zachowywał podczas takiego streamingu + gry ? CS pewno na luzie, Tarkow nie pamiętam jakie ma wymagania co do CPU. Ceny Ryzenów tak sobie spadły. Mój 2600 co nył w promce w grudniu za 685 PLN
  • Odpowiedz
@CuckCucksKlan: Właśnie nie mam i jest to 6c/6t i5. Ale komputer chyba składam na Ryśku 3600 - bo udało mi się wylicytować SSD NVMe 1tb za grosze, fajne pamięci na amazonie są też za grosze więc raczej ten zestaw od znajomego odpuszczam.
  • Odpowiedz