Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki, pytanie odnośnie #xiaomi, na sofcie xiaomi eu jest domyślnie jakieś tam DNS, pewnie od googla. Przez to że jest ustawione, nie mogę korzystać w telefonie z wifi np. Jak lecę norwegianem, albo jak chce skorzystać z jakiegos wifi na lotnisku. Strona logowania / weryfikacji połączenia się nie otwiera.

Próbowałem w build.prop usunąć linijki związane z manualnym ustawieniem DNS ale nic to nie daje.

Czym to może być spowodowane? Na czystym firmware albo na aosp nigdy nie miałem problemów, a na xiaomi.eu niestety mam.

#redminote5 #xiaomieu
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manieldagical: plus minus wiem jak działa.

Jedyne ustawienie które przychodzi mi do głowy które kontroluje sposób łączenia sieci do wifi to DNS bądź vpn. Przykład na screenshocie - podłączyłem się do wifi Chopin Airport i strona logowania się nie wczytuje. Na tablecie się wczytuje - stąd też problem jest po stronie softu xiaomi.eu, jednak nie potrafię zrozumieć co jest tego przyczyną.
misiek735 - @manieldagical: plus minus wiem jak działa.

Jedyne ustawienie które przy...

źródło: comment_vKfGZ3sxcyr0RD3jBHkxAIf3B8KJuoX0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@manieldagical: ja to wiem :) ale skrótowo tylko opisałem że są to dwie funkcje które "kontrolują" sposób łączenia się, w moim przypadku i moim zainteresowaniu z jakąś tam siecią wifi.

Właśnie odkryłem rozwiązanie - pomogła zmiana ustawienia DNS głęboko zakopanego w ustawieniach telefonu. Załączam screenshot o trzeba zrobić aby dojść do tej ukrytej funkcji
misiek735 - @manieldagical: ja to wiem :) ale skrótowo tylko opisałem że są to dwie f...

źródło: comment_wMUXIyK96HSBzsYG2k0XCMxKDnGAlwo7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz