Wpis z mikrobloga

@Gorbo2004: > @Noggenfogger Też tak kiedyś myślałem. Ale to. Oznaczało by że holendrzy nie dostają mandatów?

niektórzy to chyba po prostu mają gdzieś i płacą (albo firma płaci ;-)). Ja patrzę teraz jak taksówki jeżdżą - jeśli taxi jedzie przepisowo, to znaczy ze gdzieś coś mnie może złapać. A jak cisną to i ja cisnę. Ostatni mandat w listopadzie zeszłego roku a jeżdzę codziennie. Na takim A7 od Zaandam
  • Odpowiedz
  • 1
@paranoiddd poprostu maja Flitsmeister. Jeśli jadę w godzinach pracy i dostanę mandat - przekroczenie do 16km/h (po odliczeniu), parkingi i inne drobne "wykroczenia" to płaci mój szef. Czasem jak stoisz w korku, a czas pracy oficjalnie się zaczął i chcesz narobić i dostaniesz mandat to mrugnie okiem i płaci :) ale ja pracuje akurat w bardzo fajnej firmie. Raczej nie wszędzie tak jest
  • Odpowiedz
@Gorbo2004: Miałem tę apkę zainstalowaną, ale jeżdżę z pamięci.. Odpalę ją i sprawdze jutro czy rzeczywiscie jest tam fotoradar.. Kiedys uzywam zwyczajnej samochodowej nawigacji i nie bylo tam fotoradaru na 100%. Więc albo go postawili niedawno, albo kamerką mnie jebli? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@redhead96 Wiem, dlatego pytam. Za mandaty drogowe raczej nie zabierają. Chyba że kwota idzie w tysiące. Zazwyczaj za mandaty jest areszt, zależnie od prowincji od 50 do 75e. Za podatki zabierają zawijają odrazu :) gdzie w Holandii mieszkasz?
  • Odpowiedz
@Gorbo2004: wystawił środkowy palec do tajniaków ( ͡ ͜ʖ ͡) przy kontroli dokumentów okazało się, że ma niezapłacone mandaty na ponad 900€ i został mu spacer do domu
  • Odpowiedz