Wpis z mikrobloga

Hej Mirki spod tagu #xiaomi :)
Co lepiej brać? #redminote5 czy #mi8lite (oba 6/64)?
Zależy mi na baterii, mi8lite ma trochę mniejszą pojemność, ale nowszy proc. więc może mniej prądożerny?
No i ten notch... początkowo w mi8lite nie było powiadomień na górze ekranu, mieli to poprawić ale czy już poprawili? - to pytanie do użytkowników.

A może coś innego w podobnej cenie polecicie?
Zależy mi na wydajności i baterii, mniej na zdjęciach.
NFC i gniazda 3,5 może ni być, podobnie nie zależy mi na usb-c (choć mile widziane qc)
  • 14
@_peszek_: nie polecam miui, nie przychodzą powiadomienia, messenger działa losowo- raz wyśle raz nie. Wifi zrywa co chwilę. Wcześniej miałam telefony normalnych firm (lg, samsungi, sony) i wszystko ładnie działało. Dołóż 2-3 stówy i kup porządny telefon z którego sie bedziesz cieszył a nie #!$%@?ł
@_peszek_: u mnie w mi8lite nie ma powiadomień na pasku, bateria średnio 5-6h SOT przy włączonym LTE/WiFi, więc od rana do wieczora na spokojnie (tylko mam wersję 4/32)
Mam od listopada i jestem zadowolony.
@nightman: pierwsze co to ustawiłam te uprawnienia. I nie zmienia to nic w tym że nie dochodzą wiadomosci z messengera ani do mnie, ani wysłane przeze mnie. Czasem dojdą losowo po kilku minutach, jedna z pięciu wysłanych. Na messenger Lite to samo.
Myślę że zrywanie wifi i problemy z messengerem mogą być powiązane. Jeśli to nie problem z obudową to może masz wadliwy egzemplarz.
@_peszek_: tak specjalnie nowszy to ten procesor w mi8 lite to znowu nie jest...
Jesli zalezy ci na baterii to bierz rn5, rn6pro, albo najlepiej rn7.

Jesli nie ma opcji i tylko zestawienie rn5 vs mi8 lite, to teoretycznie mi8 lite poza bateria ma wszystko lepsze. W praktyce roznie to bywa.
@diamentovva: No właśnie teraz mam siałomi redmi 4A i właśnie z uwagi na MIUI chcę zostać przy tej marce - u mnie działa wszystko i jakościowo telefon bajka jak na czasy kiedy kupowałem (poza aparatem, ale o tym wiedziałem prze zakupem). Gdyby nie większe zapotrzebowanie na zasoby (teraz mam 2/32 i przy yanosik + mapach googla + IBM Verse + przeglądarka i komunikatory dostaje zadyszki - a to u mnie zestaw
@_peszek_: a to spoko jak ci sie podoba to bierz, myslalam ze nie miales nigdy to chcialam ostrzec

@nightman: może i wadliwy, w każdym razie nie jestem pasjonatką mocowania się z problemami które nie występują w innych urządzeniach więc kupie sobie a7