Wpis z mikrobloga

  • 7
Czy też macie takie wrażenie, że rowery #mevo nie do końca działają jak powinny? W pierwsze dni jak już sie udało dorwać jakiegoś to jazda była przyjemnością. A dziś? Niby bateria naładowana 80% a wspomaganie nie działa. Podjazd na wzniesoenie tym ciężkim rowerem to nie lada wyczyn. Myślałem, że to usterka jednego roweru, ale przy drugim wcale lżej nie było. Dziś pewien pan korzystający z rowera chyba miał podobny problem. Też macie podobne odczucia? #gdansk #trojmiasto
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fonsi: Trochę uszkodzonych jeździ, właśnie zbieram informacje do sprawdzenia jaki procent floty ma problem ze wspomaganiem. Niedługo podam przybliżone wyniki. Już teraz po statystykach widzę, że ludzie odstawiają takie rowery na najbliższych stacjach i nie jadą dalej:)

Pomaga czasami postój i wznowienie. Ale mi po kilkuset metrach znowu wysiadało wspomaganie.
L.....m - @fonsi: Trochę uszkodzonych jeździ, właśnie zbieram informacje do sprawdzen...

źródło: comment_eCAYaxPDqnkMQaTVsqnTTmfaohWip975.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@fonsi: yup, strasznie rozjechane, w ciągu tygodnia trafiłem na bicie koła, niedziałające lub upośledzone wspomaganie - w jednych działa tak, że przy ruszaniu trzeba się solidnie trzymać, a w drugim dzień nóg jest zrobiony po 15 minutach jazdy - niedziałające przerzutki, przez co ciągła jazda na 3 (na którym imo i tak za mocno trzeba machać), odlatujący karton z boku.
Kwestią czasu jest podejrzewam wyrobienie się siodełek i ich zjeżdżanie
  • Odpowiedz
@Line-Storm: a jesteś w stanie określić "przywłaszczone" w jakiś sposób? normalnie zostawiony poza stacją znika w kilka, max kilkanaście minut, a na przykład 98517 stoi od 24h w jednym miejscu i po szukaniu go przez dobre 10 minut nie potrafiłem nigdzie tego jasnosmerfowego rowerka zlokalizować
  • Odpowiedz
@Nie_znany: a dzwoniłeś zapytać?
Czasami są na stacjach obok. Innym razem serwis zabrał a wisi w starej lokalizacji. Wczoraj taki szukałem i brak.
Niestety nie aktualizują na stronie / appce pozycji jak rezerwacje się zrobi.
Muszą wymusić zdalnie pobranie nowej pozycji GPS.

ps. Pamiętajcie zgłaszajcie usterki, bo za naprawę też są rozliczani!
  • Odpowiedz
@Line-Storm: ostatnio zwracałem przez telefon, bo blokada nie chciała zaskoczyć, wszystko fajnie i elegancko, co prawda 6 minut w plecy, ale dobra niech im będzie. Ale następnego dnia wstaję i widzę powiadomienie "przekroczono czas postoju, mogą być naliczone opłaty" a za postój powyżej 12h jest chyba 200PLN no to niewesoło, ale po rozmowie facet mówi, że nic takiego nie ma, a postój trwał niecałą minutę. No kurde (°
  • Odpowiedz
@Nie_znany: to grubsza akcja była, awarie mieli wtedy. Dużo ludzi dostało takie powiadomienia.

A hamulce jak przyciśniesz mocno oba zatrzymują rower błyskawicznie.
Lekkie przyciśnięcie dużo słabiej działa niż tradycyjne v break
  • Odpowiedz
@piotr1900: w moim przypadku nie była szprycha, bo też w pierwszej chwili o tym pomyślałem. Spojrzałem i normalnie bolec wchodził do końca w plastik, ale coś nie zaskakiwało i nie chciało blokady tak zostawić zwracając rower
  • Odpowiedz