Wpis z mikrobloga

@oba-manigger: normalnie bym wymyślał ale żubr jakoś ostatnio drastycznie poprawił jakość, zrobiło się naprawdę solidne piwko na pewno top 3 koncernowcow, kiedyś kręciłem nosem na niego ale ostatnio zgodnie z zasadą "jak nie ma co się lubi to się pije co dają" wypiłem jednego i dzisiaj wybrałem żuberki na wieczór bo w Żabce na pierwszy rzut oka nic lepszego nie było, nawet Miłosław ostatnio słabo wypada przy zubrze
@Andi128: Dzisiaj dla beki kupiłem dwie Warki i w sumie masz rację. Warka smakuje jak piwo, tylko takie bleee, jakby wrzucili jakiś gowniany chmiel. A Żuberek pomimo swojej ceny jest zdecydowanie lepszy xD
Nie mówiąc o tym, że Warka/Tyskie miały kiedyś więcej alkoholu w swoim piwie
Warka miała 5,5% (rok temu), już ma tylko 5,2%
To samo Tyskie
@Andi128: Żubr chociażby w porównaniu do takiego Tyskiego jest lepszy. Już nie mówię tu o cenie i ilości alkoholu, ale Tyskie ma w składzie wyciąg z szyszek chmielu, co jest takie mehh... takie, że jest dobre do grilla czy coś. A Żubr jak jest mocno schłodzony, to wlatuje jak talala
@Andi128: Nie wiem gdzie mieszkasz, ale zauważ, że Żubr nalezy do KP (Kompani Piwowarskiej) i rozlewany jest w trzech miastach: Poznaniu, Tychach i Białymstoku. Ja np. mam zazwyczaj browara z Poznania, ale raz zdarzyło mi się, że miałem z Tych i odrobinkę się różniło w smaku.
@oba-manigger: kojarzę temat, może faktycznie był z innego browaru, kiedyś sprawdzałem to bardzo różnie przychodzą ale głównie Poznań i Tychy bo to tak jakby w połowie drogi. Najczęściej piję Miloslawy więc nie bardzo to sprawdzam