Wpis z mikrobloga

@Singularity00: dokładnie dlatego tak jest, Niemcy przykładowo potrafią coś w pełni sprawnego i wcale nie takiego wiekowego wywalić na recykling/wystawki bo chcą nowe. z kolei Polacy, Ukraińcy, Ruscy zawsze będą trzymać stare graty "bo się przyda" albo szkoda im.
tu nie do końca się zgodzę, solidne meble kosztują teraz całkiem sporo, tanio się da kupić szajs ze sklejki.
@GrindujTopy: jasne, że za jakość się płaci ale znowu... od tego gówna co widzimy na zdjęciu lepsza już będzie zwykla sklejka/płyta nie musi to być od razu przecież drewno z topowej kolekcji... da się kupić ładnie wyglądające meble w normalnych pieniądzach i jak się znudzą / zniszczą to wywalić/ ale nie... lepiej wydać znowu x k złotych na "drewno" a potem znowu powtórka z historii pt. może bym i zmienił, ale
@Singularity00: nie będzie lepsza sklejka pod względem wytrzymałości. chociaż zależy z czego ta meblościanka jest zrobiona, bo może być z jeszcze bardziej #!$%@? sklejki niż te nowe budżetowe meble.
ja tak właśnie podchodzę do ubrań, nie kupuje jakichś drogich bo po cholerę jak rok i na śmietnik się to nadaje bo sprane, podziurawione itd.
wszystko przemija, nie ma co się przyzwyczajać do rzeczy materialnych.
@Singularity00: Wiesz dla takich starych ludzi te meble to są też często jakieś wspomnienia. Dzisiaj kupujesz jakieś meble w Ikea, jedne z miliona opcji, przy kasie przykładasz kartę płatniczą i potem je składasz sobie w domu.

A jak słucham opowieści starszych ludzi jak to dziadek 200km musiał jechać dostać tą meblościankę, bo w okolicy nigdzie nie było to dostępne a jakiś znajomy dał mu cynk, że gdzieś jest 1 zestaw dostępny,
Te przedmioty to często dla nich jakieś trofea i nie chcą ich zamienić na coś współczesnego co będzie im się tylko kojarzyć z wycieczką do sklepu.


@Tommy__: dokładnie to wyżej napisałem tylko krócej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wieczny niedobór przez większość ich życia sprawia, że teraz nie potrafią nic wymienić choć nawet po zdjęciach widać, że już by wypadało..

nie potrzebują aż tyle miejsca, zobaczycie po sobie
@Singularity00:

dokładnie to wyżej napisałem tylko krócej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wieczny niedobór przez większość ich życia sprawia, że teraz nie potrafią nic wymienić choć nawet po zdjęciach widać, że już by wypadało..


Może nie doczytałem. U mnie jeszcze starsi mówili "A ile ja jeszcze będę żył. To już się nie opłaca zmieniać"

byś się zdziwił ile (z naszej perspektywy) rupieci składują seniorzy


A co do rupieci
@mockingbird_: ja po kilku minutach już bym dostał ;D

@Tommy__: mnie dziadek kiedyś zaczął narzekać, że by musiał meble w jednym pokoju zmienić bo nowy tv się nie mieścił (tv musiał być w sypialni nie było zmiłuj) nigdzie w sensowny sposób ale gdzie on te rzeczy ma dać... no to namówiłem go na przegląd i okazało się, że nagle meblościanka przestała być potrzebna i zawisnął tv + szafka na ciuchy