Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki,
stoję przed wyborem drona - Mavic Air combo, Mavic PRO Combo - ceny bardzo zbliżone

Dron używany głównie ma być rekreacyjnie, do zabawy, czasami jakiś film z wakacji itp.
Na korzyść Aira: lepszy obrazek i film, kompaktowość, poniżej 600g
PRO: tylko i wyłącznie Occusync, no i wygląda bardziej pro

Obawiam się tego, że DJI kiedyś zablokuje możliwość zmiany na FCC i zostanę z airem jako zabawką do selfiaczków.
Generalnie brałbym pro - właśnie ze względu na przesył obrazu, ale masa powyżej 600g - no właśnie, jak to z tym w końcu jest, dron >600g to duże utrudnienie nie mając uprawnień?

#drony #dji #mavic #filmowanie #dron
  • 25
@felixos: totalnie może i nie, ale tak sobie myślę, co jak zrobią sprawdzanie GPS w czasie rzeczywistym i na tej podstawie określanie CE czy FCC, a nie tak jak teraz jedynie podczas uruchamiania apki :D
Nie chodzi mi tutaj o latanie na 50km wdal i chwalenie się tym na YT, ale o bezstresowe loty w zasięgu wzroku gdzie nie będę myślał ciągle "jebnie czy nie jebnie"
@grunge: No przeciez już teraz sprawdzają w czasie rzeczywistym gdzie jesteś, a że dajesz przy zmianie "Cancel" to już inna sprawa. Dron wykrywa że jesteś w innym regionie i proponuje przełączenie radia na CE. Jeżeli chcesz mieć lot bezstresowy i nie myśleć czy jebnie czy nie to przecież nie musisz tak daleko lecieć a z doświadczenia wiem (chyba że mam wzrok do dupy :P ) że Mavica po 300m jest ciężko
@grunge: A wracając do tego "jebnie czy nie jebnie" to DJI dużo wybacza, i jeśli zapoznasz się z instrukcją, będziesz miał ustawione odpowiednio procedury awaryjnego powrotu do domu to naprawdę ciężko go rozbić.