Wpis z mikrobloga

Cześć.

Mam sobie Windows 8.1, który ma wyłączony zupełnie Windows Update. Działa to tak odkąd poprawki MS zaczęły więcej psuć niż naprawiać, szpiegować wszystko łącznie z temperaturą pokoju gdzie znajduje się PC oraz zaczęły działać jako "paczki" bez żadnego opisu co jest w środku i możliwości wyłączenia niechcianych komponentów. Jest to już chyba kilka lat i trochę mnie ten stan rzeczy niepokoi.

Czy znacie jakiś sposób, żeby instalować tylko bezpieczne (pod względem stabilności systemu ale także i prywatności) uaktualnienia?

Może jakiś program, który zawiera tylko sprawdzone łatki i pozwala je zainstalować bez pośrednictwa Microsoftu?

Ktoś mi doradzał WSUSOffline + Spybot i Blackbird, ale nie do końca odpowiada mi to rozwiązanie (ja po prostu nie chcę instalować syfiastych łatek, cholera wie czy dadzą się potem usunąć, czy nie zdążą czegoś zepsuć, czy zaraz nie zainstalują się same).

#windows #komputery #windowsupdate #pc
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sireplama: łatki w Windows update są kumulatywne, więc nie zainstalujesz wybranych. Poza tym, wskaż mi te łatki które Twoim zdaniem szpieguja, bo to byłaby niemała afera która wyjdzie poza świat foliarzy