Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich spod tagu #gory
Podpowiedzcie proszę gdzie mógłbym się wybrać na pieszą wycieczkę w góry z małymi dzieciakami (wiek niecałe 4 i 6 lat). Mieszkam w pobliżu Krakowa, więc w grę wchodziły by Gorce, Beskidy, Tatry, Pieniny lub Góry Świętokrzyskie, aby nie było zbyt daleko. Sam po górach nie chodziłem zbyt wiele i jestem amatorem, ale chciałbym w dzieciakach zaszczepić zajawkę. W ubiegłym roku odbyliśmy pierwszą taką wycieczkę - trasa z Rabki na Maciejową i z powrotem. Dzieciaki dali radę i było bardzo sympatycznie, dlatego chciałbym na majówkę zaplanować podobną wycieczkę. Zależy mi aby trasa nie była zbyt długa i wymagająca i bardzo ważne jest aby można było dojść do schroniska w którym będziemy mogli przybić pieczątkę w książeczce GOT. To dla nich wielka frajda. Z góry wielkie dzięki za pomoc!
  • 5
@McJack: opcji jest dużo. Ja polecę Czantorię Wielką niebieskim szlakiem. Przyjemna droga przez las, a na szczycie sporo atrakcji. Powinno się dzieciakom podobać. A jakby sił brakło, można zjechać wyciągiem. W tamtych okolicach można też na Równicę wejść. Również niezbyt wymagający, ale fajny szlak.
@McJack:
Schroniska w swojej okolicy znajdziesz na Kudłaczach, Luboniu Wielkim, Starych Wierchach.
Wspominasz o Pieninach - ze Szczawnicy na pólnoc masz wyjście w Beskid Sądecki. W zasięgu dla dzieci masz Bacówkę pod Bereśnikiem, pieczątki i fajne widoki są :-)
Skorzystaj ze strony https://mapa-turystyczna.pl - dzięki niej najlepiej sobie zaplanujesz wyjścia z maluchami. @McJack:
@McJack: Jedna z czterech wież widokowych w Gorcach :
Gorc, Magurki, Lubań i Koziarz ( znana z wizyty prezesa wszystkich prezesów).

Po pierwsze jest ich 4 więc jak dzieciom się spodoba to będą chciały zdobyć pozostałe. Lubań będzie chyba najtrudniejszy ale Gorc z parkingu w Lubomierz-Rzeki będzie do ogarnięcia. Koziarz z Tylmanowej jeszcze łatwiejszy a Magurki z Ochotnicy Górnej też nie sprawią problemu. Jest też wieża na Mogielicy, np. z parkingu