Wpis z mikrobloga

Obserwowaliście termometr #planetplus podczas urodzin #aliexpress ?
Chciałbym poznać Wasze spostrzeżenia w tych trzech kwestiach:
1) Jakie były różnice czasowe pomiędzy oboma transmisjami (Facebook vs. Youtube)? 5sec? 15? 30?
2) Sprawdzaliście na swoim koncie PlanetPlus z jaką dokładnie godziną (co do sekundy) została rozliczona wasza transakcja? Z jaką precyzją wg. was zgadza się ta czasówka? Ewentualnie o ile sekund jest różnica?
- pomijam 2h przesunięcie czasowe, rozważamy wyłącznie sekundy co w przypadku termometru jest niezwykle istotne. PlanetPlus podczas transmisji zadeklarował, że będzie delikatne różnice czasowe rozpatrywał na korzyść kupujących.
3) Ile sekund zajmować wam mogła najszybsza transakcja od momentu wciśnięcia w koszyku przycisku "Confirm & Pay" do momentu kiedy potwierdziliście płatność i przeładowała wam się strona? 5sec? 15? 30?

Wszystkie termometry są dostępne: Facebook, YouTube
Jak duże różnice czasowe wg. Was powinny być brane pod uwagę jako totalne minima?

  • 11
  • Odpowiedz
@widmo82: Ja obserwowałem transmisję przez facebooka. Porównując zegar z transmisji z czasem z zegara atomowego, wyszło mi około 10-13 sekund poślizgu.
  • Odpowiedz
Ile sekund zajmować wam mogła najszybsza transakcja od momentu wciśnięcia w koszyku przycisku "Confirm & Pay" do momentu kiedy potwierdziliście płatność i przeładowała wam się strona? 5sec? 15? 30?


@widmo82: W cholerę czasu, bo wywalało mi błąd po czym po 30-40 sekundach dopiero mi płatność przechodziła... Nawet się nie łudzę, że dostanę 50%, ale po tym 50% było 27% i 18%, więc co bym nie trafił to i tak będę zadowolony.
  • Odpowiedz
@TomdeX: @widmo82: Pisałem to już wcześniej że ten termometr to więcej robi złego niż dobrego ale mądre głowy z PlanetPlus myślą że jak 50% to będą mieć super reklamę i się obroty zwiększą..
  • Odpowiedz
@aficc: Smuteczek, wiele osób czekało na mejlowe powiadomienie i też się nie doczekało a termometr odbył się w piątek. Przypadek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@widmo82: link do yt jest popsuty, bo masz zbędne "d" na końcu adresu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/channel/UCTrzKoWRyGIN5oiPIIGF2NQ

Biorąc pod uwagę brak synchronizacji obu transmisji oraz to, że aliexpress wywalało błędy i zamykało transakcje przed płatnością miło by było gdyby różnica poniżej 30 sekund była na naszą korzyść. To zatarłoby moje żale związane z brakiem powiadomienia o ostatnim termometrze.

  • Odpowiedz
@dojcz_szpreche_nicht: Faktycznie, brak termometru w sobotę zabolał. Sam załapałem się tylko jeden raz pierwszego dnia, bo podczas pozostałych transmisji byłem w pracy. Myślałem, że w sobotę nadrobię zaległości a tu zonk.
  • Odpowiedz