Wpis z mikrobloga

@honixpl: #vape #epapierosy Witam. Mam aliena220w i przez tydzien go ladowalem przez USB. Ładowarka 5V i moj znajomy powiedział ze moze sie cos zlego z alienem stać i zebym kupil sobie taką zewnętrzną. Tylko to jest w #!$%@? niewygodne bo mam zepsutą klapke i tak codziennie je wkladac i wyjmowac to srednio. Oczywscie jesli bede musiał to się jakos zmusze. Tylko czy jest to konieczne?
  • 5
@Oszczer: na karteczce, która przychodzi z alienem jest napisane że USB jest zarówno do aktualizacji oprogramowania jak i do ładowania. Nie wiem jak to z tym zbalansowanym ładowaniem. U mnie zawsze bateria A podczas ładowania ma o 2% więcej niż bateria B. Sytuacja zmienia się gdy dochodzą do setki. Są używane tydzień.
@honixpl przy dłuższym ładowaniu różnica się będzie zwiększać box ładuje jeden akumulator do 100 %czyli napięcia x a drugi do tego samego napięcia x a każda rozladowywuje się indywidualnie do różnych napięć i przez to akumulatory są nie doładowane i różnie rozładowywane. Alien na bank kiepsko ładuje przez USB w czasie powstania aliena nie było boxów z dobrym balanserem w tej chwili nawet nie wiem czy są