Wpis z mikrobloga

Szukać teraz MOBO B450 / X470 //max 600PLN// pod Ryzena 3600x lub 3700(wiem, że w lipcu wychodzą) czy czekać na X570 i wtedy się rozglądać? Ktoś może słyszał jakieś newsy?

btw. czy pod taką płytę + proc + RTX 2060 styknie zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W czy już szukać nowego....

#pcmasterrace #pc #komputery
  • 7
@Mortias: RTXy trochę żrą prądu. Ogólnie tak, starczy ale jednak warto się zaopatrzyć w coś lepszego. Zwłaszcza że masz L1 która jakością nie emanuje.

Co do płyty to obecna półka średnio-wyższa jest z reguły overkillem nawet dla 2700X, więc nie wydaje mi się by było potrzebne X570, nowe Ryzeny nie powinny chodzić na większych napięciach niż obecna generacja. Nowy chipset to będą głównie ficzery i pełne wsparcie PCI-E 4.0, ze starszymi
@Amasugiru:

RTXy troche żrą prądu.

2060 „aż” 166W maksymalnie w peaku żre.
W porownaniu do rebrandeonow to rtxy sa wrecz pro-ekologiczne.
A na starych plytach (zwlaszcza tych tanszych) najprawdopodobniej nie odpalisz R9 bo je zdusisz.
@Mortias: 60w spokojnie styknie. 400w by z zakladką starczylo. Moze ze 300w Ci ten proc i karta z reszta systemu pociagna z gniazdka.
Tyle ze spc to tandeta. Narazie go zostaw ale jak bedziesz zmienial
@Amasugiru: @Mortias: No ja był właśnie poczekał, sam mam teraz x470 i ryz2700x, i myślę, że trochę na wyrost to zrobiłem, teraz kupił bym jakiś słaby tani procek :) i czekał na nowe ryzeny,
Co do płyty
- Ciekawe jak bedzie z ddr5 i wsparciem tego nowego chipsetu
- pci 4.0

jesli nie zalezy Ci na powyzszych mozesz isc w 470