Wpis z mikrobloga

Ktoś wie czemu nie mogę ustawić w ustawieniach nvidi geforce 840M synchronizacji adaptacyjnej? Mam tylko ze wyłącz lub włącz (chce to zrobić gdyż w grać tnie mi strasznie obraz, jak Włączę synch to obraz się nie tnie ale znacznie klatki spadają), laptop posiada również kartę zintegrowana. Sterowniki są aktualne. Posiadam laptopa Lenovo z50-70. #komputery #informatyka #lenovo #laptopy
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sicarioo: niestety, skoro to Nvidia Optimus (dwie karty współpracujące w lapku), to adaptative sync nie jest dostępne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale możesz spróbować zainstalować GeForce Experience i ściągnąć optymalne ustawienia dla danej gry.
@Sicarioo: Ok poczytałem. Synchro da Ci stałe klatki ale mniejszą ilość. Spróbuj aktualizacji sterowników.
Ponadto synchro pionową musisz włączyć lub wyłączyć w samej grze. Nic więcej nie zrobisz. Ale screen z panelu możesz dać. Z BIOS zbędny bo to jednak nie to co myślałem
@Invisible22: Ej ale kiedyś miałem chyba Windows 7 a takich problemów nie miałem. Potem zainstalowałem Windows 10 i na początku tez nie było problemów. Pojawiły się dopiero po jakim czasie tzn gdzieś po jakimś roku.
@Sicarioo: Ok spróbuj 2 rozwiązania.

1 - Wyjeb stery całkowicie, restart, zainstaluj na nowo świeże.
lub
2 - Uzyj programu nvidia Inspector i tam szukaj ustawienia vsync tearing czy jakoś tak i zmień na adaptive.

Powinno pomóc jedno z tych.
Format to jest dla mięczaków, tym bardziej instalacja 7 :P