Wpis z mikrobloga

#epapierosy

Siema miraski, jest sprawa. Czy ktoś może w jakiś prosty sposób opisać jak zrobić swój liquid?
Ja kupuję 100ml bazy w sklepie z e-szlugami, 10ml aromatu, mieszam, czekam i jaram.
Ostatnio jednak tutaj dostałem za przeproszeniem zjebki, że to całkiem nie tak się robi. Takie dostałem instrukcje w sklepie, liquid mi smakuje, więc nie wiem sam co o tym myśleć.
Prześledziłem trochę forum o e-papierosach i liquidach, ale te glikole, procenty, gliceryny roślinne to dla mnie czarna magia, ja prosty chłop jestem.
Pomożecie? ( _)
  • 12
  • Odpowiedz
@kszych: Nie wiem, kupuję jakąś gotową w smooke.pl we Wrocławiu.
A czy np mogę gdzieś na necie kupić taką gotową bazę, do której tylko aromaty sobie pododawać? Bo ta kupiona stacjonarnie jest w buteleczkach 10ml, bo więcej wg naszego prawa sprzedać nie można.
Co za tym idzie, 100ml bazy mam w dziesięciu buteleczkach do #!$%@? nędzy (°°
  • Odpowiedz
@Artron: ja zasadniczo robię tak samo, może chodzi o procent objętości jaką powinien zajmować aromat, bo jak chcesz robić wg zaleceń producenta to może być inna niż ok. 10%.
Głównie robię po 30 ml o mocy 4,7mg:
23ml bazy 50/50 z aromatem np. 6% (w bazie jest ok. 1,4 ml aromatu, staram się trzymać zaleceń producenta)
7ml nikotyny o mocy 20mg
mi wystarcza ten kalkulator http://skrypty.info.pl/kalkulator.html
ilość aromatu łatwo policzyć.
  • Odpowiedz
@Artron: a jaką ilość nikotyny chcesz uzyskać w liquidzie? Ja robię tak, że kupuję mocną bazę (18mg) i mieszam to z gliceryną i glikolem (do zamówienia na biomusie na przykład za nieduże pieniądze) i do tego dodaję aromat. W Polsce tak jak piszesz nie kupisz niczego większego, możesz np. zamówić na https://www.hiliq.com ale nie wiem jak to jest teraz z przesyłką, cłem itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Artron: możesz mieć bazę gotową, ale znacznie taniej jest kupić glikol i glicerynę osobno i mocną bazę nikotynową (50mg) osobno i to wymieszać tak, żeby wyszły odpowiednie proporcje. Po prostu to jest ekonomiczniejsze (o połowę co najmniej taniej)
  • Odpowiedz
@Artron: to wszystko czego potrzebujesz, żeby mieć 100 ml - 10 mg dajesz
50ml bazy z nikotyną :) (20mg)
10ml aromatu (jak chcesz 10%)
40 ml bazy 0
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Artron: nic więcej nie potrzebujesz. Żeby było jeszcze taniej zastępujesz bazę neutralną glikolem i gliceryną (na allegro litr glikolu i litr gliceryny razem 17zł - czyli 2l bazy zero) w odpowiedniej proporcji a nikotynę 100ml bazy nikotynowej 50mg z idym.eu
  • Odpowiedz
@kitaq: dziękuję bardzo (ʘʘ)

@Waspin: ok, robi się co raz jaśniej w mojej głowie
a odpowiednie proporcje zależą od gustu, czy są jakieś żelazne zasady co do mieszania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Artron: starą bazę masz 75% VG czyli 3 części gliceryny na 1 glikolu. Ja np preferuję liquid 60% VG (ale rozcieńczasz aromatem, który trzeba liczyć jako 100% PG). W skrócie i po polsku - 75% VG w bazie jest ok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Waspin: Dobra, dziękuję bardzo za te info, to jest to czego potrzebowałem :)
Teraz tylko skompletować zestaw młodego chemika i do roboty :D
  • Odpowiedz