Wpis z mikrobloga

1 525 - 2 = 1 523

Tytuł: Homo deus. Krótka historia jutra
Autor: Yuval Noah Harari
Gatunek: Filozofia, popularnonaukowa
★★★★★★★★★

Po kapitalnym "Sapiens. Od zwierząt do bogów" postanowiłem sięgnąć po jej kontynuację. Autor snuje w tej książce wizję jak może potoczyć się historia ludzkości. Na czynniki pierwsze zostały rozbite wszystkie spodziewane zagrożenia i kierunki rozwoju homo sapiens.
Nie porwała mnie tak jak poprzednia jego książka ale "Homo deus" czytało się bardzo dobrze, pozostawiła po sobie wiele przemyśleń.

Tytuł: Przygody Alicji w Krainie Czarów
Autor: Lewis Carroll
Gatunek: Klasyka, literatura dziecięca
★★★★★★★★

W tym właśnie sęk, że Czas nie znosi, aby go zabijano. Gdybyś była z nim w dobrych stosunkach zrobiłby dla Ciebie z twoim zegarem wszystko, co byś tylko chciała.


Postanowiłem zrobić sobie małe urozmaicenie w lekturach i w międzyczasie przeczytałem książkę, która już trafiła do kanonu literatury. Mimo, że określana jest jako literatura dziecięca, można ją odczytywać również jako niestworzone (żeby nie napisać chore) wizję i majaki autora.

Sam tytuł nasunął mi się na myśl podczas oglądania „Black Mirror: Bandersnatch”. Nawiązuje on do drugiej części przygód Alicji (Po drugiej stronie Lustra i co tam Alicja znalazła), który również mam zamiar przeczytać

#bookmeter #czytajzwykopem
lukaszmarynczak - 1 525 - 2 = 1 523

Tytuł: Homo deus. Krótka historia jutra
Autor...

źródło: comment_mdHpc4rx4kGEwhtzCqJFFZaNxjfePapE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach