Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem prace nad nowym projektem. Projekt oczywiście do szuflady, chciałem trochę podszlifować swojego Reacta.

Założenie projektu: edytor tekstowy luźno oparty na event sourcingu, który umożliwiałby edytowanie jednego dokumentu wielu osobom jednocześnie (nawet tej samej linii kodu).

Stworzyłem pod to własny (prosty) edytor tekstowy i mechanizm synchronizacji stanu dokumentu w oparciu o nadsyłane przez serwer zdarzenia.

Działające demo można znaleźć tutaj .
Oczywiście kod jest otwarty, więc źródła można znaleźć tutaj

Jeśli ktoś znalazłby chwilę, żeby w to poklikać, to byłbym wdzięczny Tylko nie tłoczcie się w lobby ( ͡º ͜ʖ͡º)
Oczywiście spodziewam się, że na początku okaże się, że juest tu mnóstwo bugów ( ͡ ͜ʖ ͡)


#programowanie #javascript i trochę #chwalesie
Lord_Fixer - Właśnie skończyłem prace nad nowym projektem. Projekt oczywiście do szuf...

źródło: comment_y4sERoeq3juDKHwcSwTNan3r8Q0OrYBC.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie:

Do komunikacji używam websocketów. Jedno połączenie na dokument. Przy otwarciu socketa przesyłam aktualny stan dokumentu, a potem już tylko pojedyncze zdarzenia (np. dodaj literę 'a'). Mechanizm synchronizacji stanu dokumentu jest autorski. W najbliższym czasie zrobię jakieś małe sprawozdanie z tego projektu.
  • Odpowiedz