Wpis z mikrobloga

@access_denied: wiem, ale to na giełdy tj na banki spadnie obowiązek informacyjny, tam można to łatwo wymusić, a że giełdy juz mają wdrożony KYC to będzie im łatwo

dodatkowo mogą naciskać na ICO które emitują tokeny jako udziały na raportowanie "udziałowców"

za kilka lat może to spowodować, że bitcoin zostanie zepchnięty do narożnika, że giełdy czy duzi inwestorzy będą się bali nim handlować, ponieważ będzie się to wiązało z ryzykiem zarzutów
wszystkich? Ciekawe jak by to mieli wyegzekwować? Jak sprawdzą czyj adres do kogo należy? Nie mam żadnego krypto i wyjazd z baru.


@pawlo74: Nic nie muszą, wszystko możesz robić, możesz pracować na czarno, możesz posiadać broń bez zezwolenia, możesz prowadzić samochód bez prawo-jazdy czy po alkoholu lub narkotykach. Tak samo jak to wejdzie w życie możesz nie zgłaszać posiadanego krypto.

Wszystko to cena ryzyka do zysku, ja już o tym dawno
za kilka lat może to spowodować, że bitcoin zostanie zepchnięty do narożnika, że giełdy czy duzi inwestorzy będą się bali nim handlować, ponieważ będzie się to wiązało z ryzykiem zarzutów że obchodzą istniejące prawo, nie wiem czy to dobrze wróży cenie...


@atari_XE: To bardzo proste, będzie jak z innymi aktywami, czy chociażby jak ze złotem inwestycyjnym. Więc jeżeli to wjedzie i bitcoin straci tę część walki/niezależności z systemem (szerszy temat, uproszczenie)
@access_denied: @dla_zabawy: @atari_XE:

Predzej czy później wiadome było że eussr będzie chciało położyć na tym sobą łapę w postaci kontroli itp. plus jest taki że na długą metę to nigdy nie działa a biznes przeniesie się tam gdzie jest najmniej oporów.

Do tropienia oszustów porywaczy obecnie mają narzędzia i tak mogą to robić więc prędzej chodzi o podatkowanie tego.

@dla_zabawy: jest kolosalna różnica między tym czy masz BTC
@Wlaczvpn: Ja wiem że jest pisałem o sytuacji gdzie będziesz musiał rejestrować każde posiadane krypto. A co do rozwodu okazuje się że nie jest to takie proste, są wykwalifikowane agencje które zajmują się ujawnianiem majątków przy rozwodzie w tym ukrytych w krypto. Zrobię o tym wpis przy okazji rozwodu szefa amazonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jest wojna bierzesz i #!$%@? na granicy nikt ci nie zabierze kilograma btc jak złota. Polska jest blisko ruskich i posiadanie Btc na czarną godzinę nie jest wcale złe, przy konfliktach lokalnych naprawdę może dupę ratować a rząd ci tego też nie zajmie bo tak.


@Wlaczvpn: Wystarczy że będzie to europejska inicjatywa i np jak nie zgłosiłeś krypto to przy próbie wymiany na FIAT będzie to zgłaszane/zatrzymywane. Więc zostaje Ci localbitcoins
@dla_zabawy: wtedy sobie przekalkulujesz spółkę offshore, wyjazd z Europy itp w zależności kto ile ma na każdą akcję jest reakcja.
Dodatkowo powiesz agencji że #!$%@? te krypto w kasynie lub zgubiłeś klucze i hooj ( ͡° ͜ʖ ͡°), pozatym wątpię by nas jakaś agencja ścigała, A już wiem zalicytował email zajebisty obraz za 100btc i już. Każdy przepis da się obejść musi być tylko odpowiednia motywacja do
@banciur: tak do pewnego momentu no i ktoś musi chcieć cię śledzić, pamiętaj jest akcja to będzie reakcja, powstaną na LN miksujące mody i tak naprawdę tylko tam btc będzie obracane w zamkniętym kręgu, zakazy nie zmieniają ludzi i ich pragnienia anonimowości
co ty mówisz przychodzi komornik i mowi wiemy że ma pan 10btc proszę o jednego jak nie więzienie - sam zapłacisz


@banciur: tylko 10btc? Niech od razy mówi że ma 21 milionów

tak do pewnego momentu no i ktoś musi chcieć cię śledzić


@Wlaczvpn: chcieć to sobie mogą, jak ktoś ogarnia podstawy to już teraz bardzo łatwo może miksować btc(wasabi wallet, Stowaway, CT, P2EP a do małych ilości wystarczy nawet
@dla_zabawy: > Wystarczy że będzie to europejska inicjatywa i np jak nie zgłosiłeś krypto to przy próbie wymiany na FIAT będzie to zgłaszane/zatrzymywane.

A z ciekawosci - da sie zrobic cos stylu bazy adresow (przypisanych do uztkownika np. w US) i wymusic na sklepach/bankach/innych uzytkownikach przyjmowanie kryptowalut tylko z zarejestrowanych adresow? Przyjecie czegos spoza bazy to wykroczenie podatkowe. Adresy i ich stan jest jawny? Gdyby cos takiego dzialalo to US mialby