Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #deweloperka

Mirki drogie, może mi ktoś doradzi. Jest sobie mieszkanie po deweloperce, gdzie w grzejnikach non-stop brakuje wody. Mieszkanie na ostatnim piętrze, więc jak ktoś sobie robi gdzieś remont i odpina albo podpina nowe grzejniczki to u nas brakuje wody, bo jesteśmy na końcu łańcucha grzejnikowego (,) El dewelopere podobno dobija non stop wody, ale jak siądzie w piątek, to do poniedziałku mamy zimno. Dzisiaj dewelopere podobno dobijał wody, ale wróciłem z pracy i kaloryfery dalej zimne (°° Czy ja jeszcze coś powinienem zrobić na kwadracie żeby to ruszyło czy znowu dupa będzie marzła do jutra? ()
  • 18
Opcja na chwile obecną wygląda tak. W szafie na korytarzu, rura doprowadzająca ciepła wodę jest gorąca. Ta odprowadzająca wodę jest już zimna. W mieszkaniu, w rozgałęźniku obie są zimne. Wszystkie kaloryfery są odpowietrzone, po odkreceniu zaworku wylewa sie zimna woda.

Może trzeba jej upuścić tak jak przy ściąganiu paliwa, żeby ruszylo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zbanowanyzapaste: tłumaczą się tym, że ludzie dalej remonty robią. Chociaż fakt, my skończyliśmy jako pierwsi i poza nami praktycznie nikogo tu nie ma... Ogólnie to ten blok wygląda jak wielki plac budowy...
@Aerwin ile mieszkań w klatce?

Jeśli doprowadzająca wodę jest ciepła to coś jest nie tak, bo w niej woda jest..

Obserwujesz grzejnik łazienkowy? Jest tak że on do połowy nie grzeje czasem?

@dyzenteria automat może być ale nie jest załączony lub się wyłączył - kilka cykli napełniania i stop, żeby nie złapać budynku na wypadek nieszczelności
@tepiciel_absurdow: wszystkie kaloryfery są zimne. Odpowietrzanie zaczynam od łazienkowego bo jest najwyżej i najbliżej rozdzielacza.

Cóż.. za pół godziny zaczynają prace to może dzisiaj się uda trochę zagrzac
@tepiciel_absurdow: Nie, za każdym razem jak odpowietrzam to od razu leci woda :) Ale zaczynam od grzejnika łazienkowego bo gdzieś wyczytałem, że tak powinno się robić.

Eeem to tak - gadałem z kierownikiem budowy. Stwierdził, że woda w instalacji jest i najprawdopodobniej, któryś z mieszkańców bawił się zaworami do ustawiania przepływu wody w instalacji. Jutro może będą hydraulicy. Jeśli nie jutro to dupa będzie marznąć do poniedziałku. Także w drodze powrotnej
@tepiciel_absurdow: Sprawa wygląda tak. Przyjechał hydraulik, popatrzył, powąchał. Woda dobita, instalacja odpowietrzona, zawory wyregulowane - kaloryfery zimne.

Spuścił z 5 litrów wody z naszej instalacji, odkręcił zawory i ruszyło. Uczulił, że tak może się dziać jeszcze przez jakiś czas dopóki ludzie nie przestaną grzebać przy instalacji i nie przestaną ściągać i zawieszać kaloryferów w bloku.

Dzięki za pomoc i za zainteresowanie! :)