Wpis z mikrobloga

#swiatlowod #orange #internet

Zdecydowałem się na światłowód od Orange, jutro przychodzą monterzy. Czy w tym urządzeniu od Orange, funbox sprawnie działa WiFi? Chodzi o to, że nie chce żeby wiercili mi dziury przez 4 ściany do sypialni (tam najczęściej korzystam z internetu) tylko zostawili to wszystko na korytarzu, na ścianie i dalej urządzenia po WiFi. Odległość urządzenia od laptopa to około 5 metrów i dwie ścianki działowe. O czymś warto wiedzieć jak będą montować?
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Julek00: możesz poprosić o montaż kabla w pasującym Ci kolorze, np. przezroczysty. Przy routerze uważaj, niektóre modele mają problem z zasięgiem wifi, wtedy można bezpłatnie wymienić w punkcie po zgłoszeniu uszkodzenia na infolinii. Do rozszerzenia zasięgu przy sprawnym routerze możesz też użyć Smart wifi boxa od Orange, koszt to 9,99/mc. Alternatywa to własny wifi extender.
via Android
  • 0
@r4do5 kiedy u mnie wychodzi najkorzystniej cenowo.. Do tej pory korzystałem z rbm, modem podpięty do routera i dalej po WiFi. Prędkość realna pobierania na poziomie 2-3mb/s starczały. Promocja się skończyła i musiałem się zdecydować na jakiś no limit. Tu przy WiFi jak będzie chociaż te 50 MB/s to realna prędkość powinna być około 7-8mb/s, więc super. Do netflliksa i yt wystarczająco
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Julek00: jeżeli światłowód wyciąga 50mbps to jest to uszkodzenie i trzeba to zgłosić. Normalna prędkość powinna być jak napisałem wyżej.
@SebaOnePL: Internet założony, sprawnie i szybko.. sam internet bajka. Oby było stabilnie i bezproblemowo. Tak jak wspomniałeś. po kablu ponad 115 Mbps, po Wifi 50-60 Mbps, jestem bardzo zadowolony. (Musze kupić sieciówkę pod USB z ac)