Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budownictwo Witacje, domyslam sie ze cala przygode z remontem nalezy zaczac od skontaktowania sie z architektem ktory pomoze opracowac projekt budowlany. Nawet jesli tylko chce sie pozmieniac okna czy ocieplic dach? Jesli tak to pod jakim katem szukac takiej osoby, czy ma to byc architekt z jakas specjalizacja czy inny inzynier budownidztwa? A moze ktos poleci mi taka osobe na terenie Wroclawia?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BajerOp: sprawa jest grubsza bo my ten dom kupujemy, to jest stary dom z lat 70 typu kostka gdzie bedzie totalny remont, robienie nowych okien i zamurowywanie starych, robienie drzwi w scianach dzialowych, ocieplenie dachu plaskiego. Po pierwsze przydal by sie kto kto doradzi co ma sens, gdzie nie mozna cos buzyc, albo gdzie trzeba wzmocnic konstrukcje, ktos kto przy okazji oceni stan techniczny budynku. Wydaje mi sie ze do
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: ja właśnie kończę remontować kostkę z lat 70 (w środku). Nowe okna, instalacje, wylewki, tynki, gladzie, trochę rozwalonych ścian - poradzilem sobie bez architekta. Dach będą robić dekarze, elewacje fachowcy od elewacji i tyle.

Za to szukam architekta który zaprojektuje mi zabude otwartego ganka na zamknięty wiatrołap i tu mnie #!$%@? strzela bo na wysłanych 15 maila do różnych architektów z okolicy odpisało dwóch z wycena na 4.5k zł.
  • Odpowiedz
@pablo397: o jak dobrze ze sie odezwales , mam sporo pytan :)
1. zaczne od tego , z jakiego miasta jestes ? moze tego samego co ja i moge Cie spotkac :)
2. czy brales przed remontem kogos kto oceni stan techniczny budynku, czy np nie trzeba gdzies wzmocnic czy zrobic dodatkowego wienca ?
3. masz piewnice, odkopywales fundamenty i ocieplaes ?
4. Czy robiles jakies nowe okna albo buzyles jakies sciany w srodku albo czy robiles przebicie przez sciane nosna /
5. robiles podlogowke ? jesli nie to
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka Tam gdzie ingerujesz w konstrukcję budynku, projekt,architekt, inżynier konstruktor.Zgloszenie/ pozwolenie na budowę w urzędzie.Pilnuj formalności bo jak się ktoś dosra to będzie nieciekawie.
Jak jesteś kumaty instalacje wewnątrz ogarniesz sam.fachowcow tylko tam gdzie trzeba.
Ja sobie podobny dom robię sam. Na szczęście już niedługo koniec.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: dopiero kończę remont wnętrza i powoli robie przymiarki pod remont na zewnątrz.
1. Olsztyn

2. Nie. Budynek stoi w niezmienionej formie od lat 70 - jakby miało się coś rozwalić to by się rozwaliło czy popękało - gdyby miał dobudowane piętro czy inne cuda jak sąsiedzi w latach 90 to bym się zastanawiał nad tym. A tak to sobie stoi wg pierwotnego planu za prl.

3. Mam piwnice, bez izolacji i ocieplenia. Raczej nie śmierdzi wilgocią czy stęchlizną, ale tynki w kilku miejsca się rozsypały - pewnie przemarzły. Będę odkopywał i ocieplał, tym bardziej, że w piwnicy mam duże pomieszczenie z którego chcę zrobić
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka chyba zgłoszenie wystarczy,ale zadzwoń najlepiej do wydziału architektury i powiedz co chcesz robić i oni ci powiedza dokładnie jakich kwitów na to potrzebujesz.ja zaczynałem jeszcze za starych przepisów więc mogę nie być miarodajny.Na zgłoszenie wpisz wszystko co ci przyjdzie do głowy,bo masz 3 lata na rozpoczecie i nie będziesz musiał jak coś kolejny raz lecieć do urzędu.
  • Odpowiedz