Wpis z mikrobloga

Mireczki bukmacherskie mam pytanie
Wygrałem sobie dzisiaj 3300zł w sts na dwóch kuponach z tym samym zakładem po 1650zł. Wypłacałem to wszystkio na raz a rozbite miałem na dwa kupony, żeby na jednym nie przekroczyć 2280zł i nie bulić dodatkowo 10% podatku. A tu po skasowaniu drugiego kuponu miła Pani mnie prosi o dowód. Podałem go i pospisywała stamtąd moje dane, ale wypłacić wypłaciła całe 3300zł. Ktoś wie czy te dane to tylko dla stsu czy przekazują to jakiemuś np urzędowi skarbowego, który będzie mnie dojeżdżał o podatki od wygranej? W fortunie nigdy nie miałem takiej sytuacji nawet jak przekraczałem te 2280zł ale może to dlatego, że grałem na kartę fortuny (kolegi, bo nigdy nie lubiłem podawać swoich danych xd), więc jakieś dane mieli
#bukmacherka #sts #fortuna
  • 16
  • Odpowiedz
@Ejszyn: skoro miałeś na dwóch kuponach to te dwa kupony powinny mieć różne nr więc to są dwie inne wygrane, ona Ci wypłaciła 3300 zł razem tak? no ale kupony masz osobne tylko wypłaciłeś całość a jednorazowa wygrana z jednego kuponu była mniejsza niż 2280, nie ma co się bać
  • Odpowiedz
@Ejszyn: pewnie dlatego, że musisz być pełnoletni no ale wiesz, że na koniec kwietnia w PIT musisz te wszystkie dochody ujawnić? bo 10% masz od wygranej powyżej na pojedynczym ale ogólny dochód musisz wykazać w PIT
  • Odpowiedz
@astri: no dobra ale to w jaki sposób, bo przecież nie pamiętam wszystkich swoich wygranych, pozatym więcej przegrałem na tych zakładach niż wygrałem, więc dochodu nie osiągam
  • Odpowiedz
@Ejszyn: pesel wzięła bo oni muszą 12% zapłacić od Ciebie tzn. Ty zapłaciłeś ale oni te 12% przy zawieraniu zakładu przekazują do US w taki sposób, że Ty nie musisz tego robić

no a wygrane to już inna sprawa i nie wiem jak się rozlicza w PIT stratę ale pamiętaj, za nieujawniony dochód #!$%@?ą 75% więc lepiej w PIT zaznacz taki dochód 3300 zł
  • Odpowiedz
@astri: Jeszcze zapytam, w jakim celu gracz miałby to wpisywać do zeznania? Bukmacher rozlicza się z podatku i to on wpisuje w deklaracji podatkowej wysokość wygranej i uiszcza podatek do kasy skarbu Państwa. Jeżeli dużo się wygrywa trzeba zadbać jedynie o imienne zaświadczenia o uzyskanej wygranej, gdyby skarbówka zapytała skąd uzyskało się dochód to zupełnie wystarczą te dokumenty jako dowód.
  • Odpowiedz
@stapi12: w jakim celu ktoś kto wygrał 3300 zł miałby to wpisać do rocznego zeznania? no przecież to dochód jest, wzbogacenie (niezależnie ile wtopiłeś), no na tym chyba zeznania PIT polegają, że podajesz informacje o swoich dochodach a jak jeszcze jesteś zarejestrowany w PL bukach to już całkiem mają Cię jak na tacy
  • Odpowiedz
@astri: doczytaj, doedukuj się w temacie bo straszysz ludzi niepotrzebnie. Nie trzeba nic do zeznania PIT wpisywać, bukmacher robi wszystko za gracza.
@Ejszyn: A w tym przypadku dziewczyna zwyczajnie sie pomyliła, ale to nie wpływa na nic, nie ma co się stresowac
  • Odpowiedz