Wpis z mikrobloga

  • 89
@Mareczek676 mleko w Chinach jest niepopularne i drogie i to było zdjęcie z AEON - takie chińskie Bomi czy Alma


Więc te 6zł to całkiem sensowne cena jak na prawdziwe mleko w Chinach.
  • Odpowiedz
  • 37
@Multigatawny a znajdź mleko regionalne ( ) Jeżeli nawet będzie to nikt go nie kupi. Największy przemyt do Chin to nie alkohol, nie papierosy, ale


Z mlekiem w proszku była kiedyś afera, w sklepach było mleko, które nie było mlekiem. Dzieci poumierały i Chińczycy nie ufają chińskiemu mleku w sklepach. Mają do wyboru: kupić z przemytu, przywieźć zza granicy, kupić importowane w takich lepszych sklepach.
  • Odpowiedz
  • 25
@matiwoj11 z tego co wiem nie ma limitów na czekolady (Chińczykom mogą naliczyć podatki czy cła). Natomiast jeśli dobrze pamiętam to ostatnio na przejściu granicznym z Macau widziałem informację o ograniczeniu przewozu mleka w proszku do 2kg na osobę.
Generalnie w Chinach jest dość duży rasizm (w moim przypadku zwykle pozytywny). Na białą twarz można tutaj załatwić wiele. Na ciemną twarz często wręcz odwrotnie.


Najzabawniejsze dla mnie jest gdy przekraczam
  • Odpowiedz
@matiwoj11: no dobra, to czemu w koncu polskie z importu jest tansze niz chinskie? I czemu musza przemycac, chinski rzad jakies ograniczenia naklada zeby zwiekszac sprzedaz regionalnego?
  • Odpowiedz