Wpis z mikrobloga

#mtgarena #mtg #magicthegathering Jest tu ktoś, kto gra w miarę nieprzerwanie od przełomu wieków, czyli powiedzmy wejścia nowego layoutu w 8 edycji? Wróciłem do grania po ładnych 10 latach przerwy dzięki MtG Arena i moja ciekawość generuje masę pytań ile się przez ten czas pozmieniało w zasadach i ogólnie w power levelu kart
  • 10
@Vojtazzz: obrażenia nie przechodzą przez stos, nie ma mana burn, poczytaj zasady dot. planeswalkerów. Power levelu nie ma sensu porównywać skoro i tak będziesz grał standard.

Żeby sobie odświeżyć co i jak możesz zobaczyć jakiś stream na twitchu, ale generalnie lepiej grać i pytać o konkretne sytuacje co do których masz wątpliwości.
@TheMadHatter: Ale ja to wszystko wiem, gram w Arenę od ponad miesiąca więc ogarnięcie tego zajęło mi 2 dni.

Chodzi mi o takie smaczki, kiedy, dlaczego, po co niektóre rzeczy się zmieniły. Dlaczego nie ma mana burnu, protekcji, regeneracji, czemu nie ma już formatu Extended i czym się różni od modern, dlaczego obrażenia nie przechodzą przez stos, dlaczego nie mam priorytetu po zagraniu karty/odpaleniu ability, dlaczego tutory tak dostały po dupie
@Vojtazzz: Nie gram tyle, ale mana burn został uznany za głupi, protekcji nie rozumieli początkujący i nie tylko (interakcje z tramplem i wipe'ami). Priorytet możesz zatrzymać, w papierze mówiąc, a online naciskając ctrl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vojtazzz: extended było mało popularne. Modern to obecnie świetny format, można grać kartami z nowymi ramkami (+ przedrukami - bany).

Tutory były za dobre do combo deckow.

Prioryty po zagraniu karty z tego co wiem chyba nadal jest tylko arena jest upośledzona.