Wpis z mikrobloga

Nie widziałem tutaj żandego wpisu pod tagiem #amazonmusic więc rozdziewiczę go. Przez ostatni tydzień testowałem to ustrojstwo i chciałbym się podzielić kilkoma spostrzeżeniami z punktu widzenia posiadacza #spotify #muzyka

Setup

Większość ludzi korzysta ze stramingu muzyki głównie ma telefonach, więc ograniczę się do tego środowiska. Moje spostrzeżenia są oparte głównie na słuchaniu muzyki na #huaweip10 wraz ze słuchawkami #fiiof5.

Jakość dźwięku

Nie znalazłem tego wprost w opisie playera #amazonmusic (no dobra, łatwiej było wyszukać na forach internetowcyh ( ͡º ͜ʖ͡º) ), ale z internetu wynika, że ich muzyka jest kodowana ACC i ma bitrate 256 kbps. Spotify niby używa kodowania ogg i ma bitrate 320 kbps. Oczywiście mówię o opcjach premium ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakie więc są wnioski odnośnie odsłuchu źródeł z obu serwisów? No... Spotify ma nagrania zrobione... ciszej. Reszta różnic jest raczej mało zauważalna, a raczej słyszalna.

Cena oraz aplikacje

Cenowo wygrywa Amazon z 17 zł za pakiet dla jednego jelenia i 25 zł dla pakietu stada jeleni. Dlaczego jeleni? W Polsce z tym amazon music jest trochę jak z siri w iphone. Niby jest, ale tak średnio bym powiedział. Ale od początku. Obie platformy mają zarówno webplayer, desktopową appkę oraz appkę na urządzenie mobilne. Niby spoko, ale #!$%@? jednak nie. O ile w Spotify możemy zarządzać strumieniowaniem na konkretne urządzenie za pomocą appki w telefonie, to w przypadku amazon music możemy... kupić sobie pudełko z Alexą i dopiero wtedy możemy się bawić w streamowanie. Z rzeczy mniej ciekawych to nie mamy języka polskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Amazon projektując obie appki czerpał garściami z apple i nie możemy zmienić w ustawieniach prawie nic ( ͡º ͜ʖ͡º) Playlisty są tworzone jakoś tak w locie na bazie przesłuchanych wcześniej utworów. Playlisty są w skali od nie pasuje w ogóle to jest ok. Nie widziałem jednak opcji, że sam algorytm tworzy specjalne playlisty, które są odświeżane co tydzień, jak w Spotify.

Zawartość

Jeżeli chodzi o samą muzykę, to przypomina to trochę Spotify jakieś 5 lat temu. Niby sporo muzyki jest, ale czasami nie ma. Wynika to pewnie z niskiej popularności tej usługi u rodzimych artystów. Artyści prezentowani przez większe wytwórnie międzynarodowe, znajdują się w bibliotece. Miłości w Zakopanem nie uświadczycie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Podsumownanie

Na tę chwilę nie widzę tej usługi jako zagrożenia dla Szwedzkiego giganta, ale za kilka lat? Kto wie. Z mojej strony to na pewno warto śledzić rozwój tej usługi. W końcu kto jak nie Amazon, ze swoimi magazynami $$ ma przejąć pałeczkę lidera? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 6
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima
@ruum
W Niemczech Aldi z Napsterem mają swój muzyczny streaming.Gdzie konkurencja w Niemczech chce przeważnie 9,99 euro za miesiąc to Aldi zszedł do 7,99 euro.
Może będą też w przyszłości w Polsce zawsze to konkurencja
  • Odpowiedz
@AlgorytmPrima mam w Niemczech Amazon Prime i w tym pakiecie jest Prime musik z około 2 milionami utworów , dla porównania unlimited ma 50 milionów.
Ogólnie cały pakiet Prime z muzyką filmami i wysyłka towarów za darmo się bardzo opłaca
  • Odpowiedz