Wpis z mikrobloga

Zakupiłem samochód RC, paczka duża, do tego waga ok. 3,5 kg, więc aby zminimalizować ryzyko VAT, wybrałem przesyłkę European Railway Direct Mail. Dzisiaj minęły 2 miesiące od nadania i dostałem z #banggood email, że przesyłka została zatrzymana przez celników i opcję do wyboru: zwrot kasy lub ponowna wysyłka alternatywną ale podobną formą wysyłki, więc myślę ze chcą wysłać EDM.
Jak dla mnie to EDM ma duże szanse na VAT, czy jest szansa żeby wysłali kurierem z ubezpieczeniem od VAT na swój koszt, ok. 25 USD, gdy za samochód zapłaciłem 83 USD lub ewentualnie żeby wysłali pocztą z ubezpieczeniem od VAT (ale takiej opcji wysyłki nawet nie ma)?
Zwrotu nie chcę bo wtedy była niezła promocja i np na GB z PL musiałbym dopłacić z 50 USD.
@Andczej podpowiedz jak to najlepiej rozegrać.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojszu EDM jest ok jeśli chodzi o VAT, gorzej z czasem, ale coś za coś. Możesz zapytać o kuriera moze się zgodzą, na pocztę nie ma szans.
  • Odpowiedz
@SuperSupremacy: ale fajnie, mają mi teraz wysłać EDM, tylko jak na złość skończyły się i trzeba poczekać nie wiadomo ile. Młody zbierał, trochę mu dołożyłem i weź teraz tłumacz dziecku że to są zakupy zza oceanu.
  • Odpowiedz