Wpis z mikrobloga

Adopcja SegWita rośnie. Wczoraj było głośno że pierwszy raz przekroczyła 50%, osiągając 54%. Dziś powróciła do 45%.
Oczywiście to nie problem, wielkość w średniej dziennej mocno się różni. Trend jest cały czas wzrostowy...

Niestety nikt nie zwraca uwagi na niska adopcję docelowych adresów SegWit, czyli bech32 a ta jest bardzo niska...
Jest to prawdopodobnie spowodowane niskim wsparciem giełd i brakiem kompatybilności. Wypłacając z giełdy adres bech32 zazwyczaj jest nierozpoznawany i nie można na niego przelać środków.

Na szczęście LN wymusza używanie adresów bech32. Zalecam wszystkim przejście na adresy bech32 i używanie ich na co dzień. Nadal w portfelu determistycznym możesz tworzyć również stare adresy BTC i są one wszystkie razem w jednym portfelu, pod jednym seedem. Z takiego adresu możesz wysyłać środki gdzie tylko chcesz, na stare konta również. Po prostu giełdy nie umożliwiają transferu środków na bech32, rozpoznając je jako błędny adres.

#kryptowaluty #bitcoin
cyberpunkbtc - Adopcja SegWita rośnie. Wczoraj było głośno że pierwszy raz przekroczy...

źródło: comment_IxaJ4QFuZD7kVyoCHnYJYpOFuEf6FGhC.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
Drugi wykres nie przedstawia transferów z adresów bech32 a jedynie % ilość portfeli. Obecnie na adresach bech32 jest zdeponowanych ~135 000 BTC.
Nie wiem jak jest liczony procentowy udział portfeli (obecnie poniżej 1%). Najprawdopodobniej jest to wartość spośród wszystkich adresów które są wykorzystywane od początku BTC, czyli są tam miliony nieużywanych adresów, zgubionych BTC. Wszystkich adresów BTC jest w użyciu dziesiątki milionów. Sam blockchain.info wykazuje 30mln założonych adresów.
Skala może być więc,
  • Odpowiedz
@medevacs: No i mamy dane. Wiem że więcej, jak sam blockchain info shitowy webowy wallet ma 30mln a u nich nie ma determistycznych portfeli wieloadresowych to można oszacować kilkaset mln. Nie wiem czemu napisałem dziesiąt...
  • Odpowiedz
@medevacs: Czyli BTC są obecnie zdeponowane na ok 4mln adresów... To nam nic nie mówi. Musze poszukać jakiegoś wykresu transakcji z bech32. Chyba że ty możesz z analizy blockchaina. Czego używasz? Czegoś online czy maltego? Obsługuje to bech32?
  • Odpowiedz