Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

2/150

Adnan B. Ambre Noir

Tak jak obiecałem wczoraj, dzisiaj będzie zapach bardzo komplementowany, a dokładniej to najbardziej zachwalane przez płeć przeciwną perfumy z mojej kolekcji. Pachnidło, które dało mi niezliczoną ilość pochwał. Są to jedne z bodaj trzech moich perfum gdzie obcy ludzie potrafili zwrócić mi uwagę, że zajebiście pachnę. Ogólnie dużo ciekawych historii mam z nim, ale za dużo by pisać :) Tak więc, jest Adnan i długo nic jeśli chodzi o pochlebstwa. Teraz moja kolekcja jest jakieś 5 razy większa niż wtedy gdy je kupiłem, więc rotacja jest bardzo duża i ciężko jest mierzyć perfumy ilością komplementów, jednak to, że praktycznie za każdym razem gdy ich używałem ktoś musiał je pochwalić daje im u mnie miejsce na samym szczycie. Warto tez przy okazji komplementów wspomnieć, że jak się ma wygląd dzwonnika z Notre Dame i morde Chodakowskiej albo innego centaura, to ani Adnan ani żaden inny Aventus nie sprawi, że będziecie nagle wyrywać najlepsze maniury na dyskotekach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to pachnie? jak wanilia z jabłkiem doprawiona kardamonem. Zapach jest słodki, ale nie ulepowy, do tego ciepły tak trochę w stylu The One i mimo, że to ambrowiec to nie jest unisexem a jest zdecydowanie męski. Teraz też mogę was zaskoczyć, ale dla mnie jest on idealny na letnie wieczory, bo takie ciepłe zapachy z reguły nosi się w chłodniejsze dni. Adnan czy np. Ambre Sultan Lutensa zajebiście sprawdzają się natomiast latem i wtedy dopiero potrafią pokazać swoje najlepsze oblicze. Parametry ma fenomenalne co pewnie też dało im dużo w kontekście ilości pochwał. Tę pełną zachwytów mini-recenzję niestety muszę zakończyć smutnym akcentem. Ambre Noir jest bowiem ciężko dostępny i mimo, że cenowo był o ile pamiętam ze średniej półki (100-150zł na iperfumy) tak nie widać go już nigdzie w sieci. Ja swojego kupiłem za 19f w promocji w jakimś randomowym sklepie internetowym, podczas gdy na ebayu wołano za niego 30-50f. Warto od czasu do czasu zajrzeć też na allegro bo z rok temu widziałem używkę za jakoś poniżej stówy. Ciekaw jestem też opinii @rootkins i @makrel_gieldowy , którym odlałem ostatnio trochę mililitrów w ramach wykopowego wymiano-spotkania, o ile już potestowali :D

typ: amber/oriental-spicy
zapach:9,5/10
trwałosć: 9,0/10 (12h)
projekcja: 9,0/10 (6h mocno, ale pomieszczenia nie wypełnia raczej)
podobne: Dior Ambre Nuit
cena: ~120-150zł za 100ml, obecnie praktycznie niedostępny.

https://www.parfumo.net/Perfumes/Adnan_B_/Ambre_Noir
https://www.fragrantica.com/perfume/Adnan-B-/Ambre-Noir-35802.html
drlove - #150perfum #perfumy

2/150

Adnan B. Ambre Noir

Tak jak obiecałem wcz...

źródło: comment_vXTJosMTYwR1zTRRNushkYFLFSSQc9Ov.jpg

Pobierz
  • 302
  • Odpowiedz
@whtillidie: to z jaką mocą zapach działa na mnie i otoczenie. Czy zapach jest bliskoskórny, czy na tyle mocny, że np. wypełnia pomieszczenie albo zostawia za sobą długi ogon. Niektóre zapachy są trwałe, ale czuć je dopiero szukając nosem zapachu po ubraniach albo rękach.
  • Odpowiedz
@dr_love oooo to już wiem czym mi cały czas pachniało na spotkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) co jakiś czas zalatywało mi takim słodkim kardamonem. Ale kiedy testowałem zapach w domu to uderzyło mnie po nosie żelem pod prysznic, takim jak w drakkar noir. Ambry jako takiej też nie czuję, dla mnie to słodki kardamon, może troszkę paczuli, ciężko mi się tam czegoś dowąchać poza tym. No i myślę
  • Odpowiedz
@dr_love
pozdro, dzisiaj w takim razie też robię głąb ala Adnanem. Jak na razie testowałem go na ramieniu i dla. mnie pachnie jak Las liściasty, ma taką lipowo-brzozową słodycz i dymność. Na Smoleńsku 22 był escape room, w którym jest pokój imitujący las, ściany są wyłożone gałęziami m. in. lipy, do tego sam zapach kamienicy. Ogólnie zapach ciekawy, dam znać jak coś mi się zmieni w ciągu dnia.
makrelgieldowy - @drlove
pozdro, dzisiaj w takim razie też robię głąb ala Adnanem. J...

źródło: comment_cHWFGHbL0gJXEqsA6IPWH7f7tp6RLGoi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz