Wpis z mikrobloga

Wiecie, dlaczego 90% achievków w eu4 to jest "jako X podbij obszar Y"? Bo w tej grze chodzi o podbijanie xD I nawet Paradox, który z jakiegoś powodu na siłę stara się wymusić grę tall, nie daje #!$%@? o to, żeby wymyślić jakiekolwiek ciekawe osiągnięcia z tym związanie. Tu nie chodzi o żadną zmianę balansu czy dodanie kolejnych modyfikatorów; Europka ma po prostu za mało MECHANIK dyplomatycznych i handlowych, by gra wysoko była czymś więcej niż nudnym boostowaniem developmentu. To jest gra wojenna, i taką powinna pozostać.
#eu4
  • 7
@seann: Co do jednego racja: w Europce chodzi o wojny. Zapewnienie odpowiedniego zaplecza, stworzenie niezwyciężonych armii, jak i samą egzekucję. Problem w tym, że każdy z tych aspektów ewoluuje o wiele wolniej niż chociażby przez pierwsze dwa lata istnienia gry. W samej walce nie zmieniło się zbyt wiele od premiery. Wymienić można chyba tylko modyfikacje wciąż niedoskonałego systemu fortów. Jeżeli chodzi o parametry armii, też nie zmieniło się zbyt wiele. Dodano
@bezczelny_klamca: To prawda, element walki został mocno zaniedbany. Przy czym ja generalnie jestem zdania, że EU4 kompletnie nie ma już przyszłości i każde następne DLC to będzie (w zasadzie jest od jakiegoś czasu) już tylko dodawanie nowych prowincji i takich pierdółek, jak profesjonalizm czy te drzewka misji. Żadnej rewolucji przed EU5 się nie doczekamy, bo za dużo już jest teraz nasrane, żeby dało się cokolwiek istotnego w działaniu gry zmienić.

Jak
@seann Profesjonalizm akurat lubię :P Natomiast co do braku przyszłości to się trzeba zgodzić. Pytanie jest jednak jedno - czy kiedykolwiek w ogóle będzie EUV. Ja w to coraz bardziej wątpię
@Ragnarokk: paradox osiągnie status gdzie już nie bedzie miało co dodawać, a cały interfejs będzie zbyt mocno załadowany. Zgaduje że paradox może też zacząć dodawać też flavour packi - coś ala immersion paki, gdzie jedyne co dodają to nowe prowincje, nowe misje, nowe eventy, nowe estaty i jednostki i tyle (nie rozwijając żdnych mechanik....Kwestia czasu.... za jakieś kilka lat imo możemy zobaczyc eu5.
@seann: Madyas świetne państwo - picknąłem je