Wpis z mikrobloga

@botpoziomu:
Ja zbieram głównie świat: państwa XXw, mam już z ponad 190 krajów. Brakuje mi trochę drobiazgów ale to bardziej kwestia ceny bo są do zdobycia a nie chcę za nie przepłacać

Do tego co wpadnie starszego w miarę niedrogo. Pozostałe kolekcje powiązane z państwami np XVIII/XIXw usa, francja, niemcy, anglia, czyli te które tłuką wiele monet które mogę kupić za grosze.
@botpoziomu:
Przez jakiś czas chcę się obkupić dużą ilością monet dlatego skupiam się na tańszych i z nich poukładac ciekawe kolekcje.
Potem srebrne smoki japońskie: monety cesarskie XIX/XXw Patrzę, że ich cena nie jest zaporowa jak na srebro i pewnie to będzie moja kolejna kolekcja.
Potem zobaczymy.

Oglądałem monety starożytne i zdziwiło mnie jak wiele można kupić w fajnej jakości a nie jako nieczytelne grudki. Pewnie kiedyś też mnie skuszą.
@botpoziomu:
Nic nie mów. Długo kompletnie omijałem banknoty, aż do momentu kiedy z ciekawości obejrzałem u kilku numizmatyków parę albumów.
Kilka tygodni walczyłem z sobą żeby pozostać przy monetach a nie rzucić je na kilka miesięcy i skupić się na trochę na banknotach. Te sprzed 1945 i starsze to małe dzieła sztuki. Często o nich myślę i też kiedyś coś sobie sprezentuję. Ale nie wszystko na raz. Choć już kilkanaście sobie