Wpis z mikrobloga

  • 0
@powsinogaszszlaja posadzę i mam nadzieję, że wyrośnie równie okazałe co i te :D
Dziękuję, nie trzeba - kupię sobie. Zapytam tylko, wiesz może jakie pełnowymiarowe pomidory nadają się na uprawę na balkonie? Balkon mam w ekspozycji południowo-zachodniej.
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: Wszystkie. Tylko kup sobie kije bambusowe do podparcia i dużą donicę ok. 50 litrów. Zbieraj skórki od bananów przez zimę i włóż na spód przed posadzeniem. Jak ześwirujesz nie wiń mnie za to.( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja ze swojej strony mogę polecić Ci pomarańczowe, czarne i zielone zebry. Chociaż u siebie mam chyba z 20 różnych, ale to na działce.
  • Odpowiedz
  • 0
@powsinogaszszlaja Bardzo dziękuję za PORADĘ :3
Już te podpierałam kijami, wiec nie wyobrażam sobie jak takie normalne pomidorki mogą wytrwać bez kiji.
Obawiam się, że już trochę zwariowałam i zeswirowałam xD niemniej, nie bój nic, rachunku za psychiatrę nie wyślę Ci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: Na leczenie przyjedź do mnie. Pomidorów będzie dostatek.( ͡° ͜ʖ ͡°) Dołożę jeszcze inne smakowitości - warzywa ze swojego ogródka. Tylko trzeba będzie pomóc mi plewić chwaściska, ale to w ramach terapii.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podpierając zrób sobie trójnóg. Jest stabilny i dużo utrzyma.
  • Odpowiedz
@Stalowa_Figura: Polecam w pierwszej kolejności pomidor typu lima lub kmicic. Podłużne twarde owoce i bardzo plenne. Super na wszelkie przetwory.
Nieco większe owoce i mało wymagające, to pyszny Bush Beefsteak, Early wonder lub legend. Wssystkie samokonczące, znaczy niskie, nie wymagające szczególnego palikowania.
Owoce pyszne jal stere odmiany ma Tasmanian Chocolate. Krzak karzełek, do doniczki idealny. Owoce średniej wielkości, ale mega slodkie.
  • Odpowiedz