Wpis z mikrobloga

Jakieś rady dla początkującego? Grałem bardzo casualowo w papierowego MtG ze znajomym (nie miałem nawet swoich kart), poza tym dużo w #hearthstone , troszkę grałem też #eternal . Sęk w tym że nie wiem od czego zacząć, jak grać, jak budować decki, jak najefektywniej zdobywać i czego nie robić żeby nie tracić niepotrzebnie złota, póki nie umiem dobrze grać ani budować decków.
Czy te podstawowe decki nadają się do gry tak ogólnie? Warto je samemu lekko przerabiać, czy są dostatecznie zoptymalizowane i nie warto kombinować póki nie mam sensownej kolekcji?
Jak ma się sprawa z deckami dwukolorowymi? Dużo są lepsze? Rozumiem że będę je dostawał po kolei za questy?
Czego się spodziewać i na co uważać podczas gry, gdzie czają się pułapki na nowych graczy?
Jakie są "złote zasady" gry, np. rzucanie czarów (instantów) tylko w określonej fazie tury?
#mtgarena
  • 3
  • Odpowiedz
@Dawidinho8: generalnie mało gram w to mtg arena ale w mtg kiedyś dawno nawet na turnieje się jeździło w realu. Wydaje mi się że dwie rzeczy mogę Ci powiedzieć. 1 to nadal beta i gdy wyjdzie pełna wersja i tak wszyscy stracą całą kolekcję wiec jest dobry czas żeby poeksperymentować. 2 Jeśli chcesz samemu tworzyć decki to raczej nie będą one wybitne, większość ludzi składa decki korzystając z jakichś stron
  • Odpowiedz
  • 0
@regis_uszatek grałem wczoraj przeciwko takiemu deckowi :D dobre synergie miał i postawił mnie na 1 hp już nawet a sam miał 20+, ale udało mi się odbić niebieską podstawową talią i wygrałem :D
  • Odpowiedz