Wpis z mikrobloga

  • 0
@John_archer tak też mi się wydawało, bo w ich FAQ ma informacji jak przenieść domenę do innego operatora, ale jak do nich przenieść to oczywiście jest.
W takim razie, jakie minimum danych jest wymagane do otrzymania kodu?
@vibro_vagins: do potwierdzenia danych wnioskodawcy o wydanie authinfo.
Wystarczą na skanie dowodu imię nazwisko i pesel podawany również w formularzu.
Resztę możesz zamazać.
I aby sobie nie utrudniać, wysyłaj skan z adresu @ na jaki była rejestrowana domena.

Tylko czy ty jesteś hurtownikiem domen, że jesteś bezpośrednio zarejestrowany u nich?
Authinfo powinien dostarczyć twój pośrednik, czyli rejestrator domeny, będący klientem hrd.
  • 0
@Dibhala dzięki za radę, taki mam zamiar zrobić z dowodem.

Domenę zarejestrowałem w linuxpl, oni odesłali mnie do HRD, a HRD odsyła mnie do linuxpl XD aktualnie mam wysłać wniosek (wypełnię go tylko niezbędnymi danymi), skan dowodu odpowiednio przygotuję i zobaczymy co jeszcze wymyślą.

Ogólnie strasznie utrudniają wydanie kodu. Najlepsze były pytania dlaczego przenoszę, a jak odpowiedziałem, że ze względu na koszty to męczyli mnie pytaniami gdzie jest taniej XD
@vibro_vagins: niby ten sam właściciel, ale warunki wg starych struktur.
Samo hrd nie będzie stwarzać problemów, o ile wypełnisz wniosek zgodnie co do joty.

Osobiście uważam, że analogowy sposób jest uperdliwy. Ale po tym co osobiście widziałem twierdzę, że jest to zło konieczne. Zatem nie nastawiaj się źle, bo nie ma to sensu. Zawala rejestrator, który nie pośredniczy automatycznie w tym wszystkim, choć może.
Aktualnie linuxpl.com odsyła klienta do Consulting Service. Aby otrzymać authinfo trzeba wysłać wniosek z załącznikami (skany, skany, skany) za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Tak, poczta w kopercie ze znaczkiem - to jedyna metoda. Urzędy w PL są bardziej nowoczesne.