Wpis z mikrobloga

#projektor
pytanka
1.jeżeli projektor wymaga 2,8 metra by dać obraz 100 cali to co stanie się gdy go ustawie w odległośi 1.8m? czy obraz bedzie po prostu mniejszy i to wszystko co się traci czy jakość obrazu też spada? czy rozmiar obrazu reguluje się głównie odległąścią ustawienia czy są tam jakieś zoomy nie zoomy żeby dostosować sobie wielkość? 70 cali mi by wystarczyło..
2. czy lampa projektora musi być mniej więcej wycelowana w środek obrazu czy może stać z boku?(w sensie żeby obraz rzucało jakby w lewo bo z prawej ogranicza go ściana)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thuia: ad 2 najlepiej jak jest centralnie, inaczej musisz programowo korygować w ustawieniach a to jest padaka.
Ad 1 im bliżej tym mniejszy obraz i jaśniejszy i żywszy. Projektory maja zakres odległości w których mogą operować. Na stronach producentów są zazwyczaj kalkulatory. Jeśli nie masz miejsca żeby tak daleko ustawić zainteresuj się projektorem krótkiego rzutu. One dają 100cali z pół metra. Polecam.
  • Odpowiedz
@thuia: 1. Jeżeli odległość łapie się w granicach ostrości to obraz będzie po prostu mniejszy. Sprawdź jednak jaka jest minimalna odległość zapisana w specyfikacji producenta.
2. Są projektory umożliwiające regulacje obrazu i uwzględniające przesunięcie nie tylko w osi pionowej ale i poziomej. Kosztują jednak swoje.

Wszystkie opcje i możliwości zależą od poszczególnych modeli. Nie ma standardu co musi mieć każdy projektor. Jeden poradzi sobie, inny nie. Bajery oczywiście kosztują.
  • Odpowiedz
@thuia: od niedawna mam Benqa W1090 (ciut droższy model od W1050). Generalnie polecam, ale w takie upalne dni (i noce) jakie mamy od 2 tygodni wiatrak daje już o sobie znać swoimi hałaśliwymi obrotami.
  • Odpowiedz
@UjekF: Ja preferuję słuchawki więc po prostu podłączam do lapka. Ten wbudowany głośnik jest całkiem niezły (jak na głośniki w projektorach oczywiście), zmiana trybu wpływa jedynie na jasność obrazu, dźwięk jest tej samej jakości. Na głośniczku oglądałem sporo meczów z MŚ w Rosji, jest tryb "Sport" i on fajnie wyostrzał głos komentatora na pierwszym planie, a ściszał trybuny.
  • Odpowiedz
  • 0
@nowiutki pytając o normal/ Eco rozchodzi mi się o to czy na normalny wentylator nie chodzi na tyle głośno że nie słychać wbudowanego głośnika.
  • Odpowiedz
@UjekF: na eco przy używaniu głośnika, wentylator jest (przynajmniej przeze mnie) niesłyszalny. Dopiero gdy z głośnika nic nie leci, jest cisza, to słychać lekki szum wiatraka. W trybie normalnym już niestety słychać nawet przy mocno podbitej głośności wbudowanego głośnika. Generalnie w trybie normalnym to jest zbyt głośny projektor w porównaniu do konkurencji.

Aha i jeszcze jedno - przy tych upałach, gdy miałem 30 stopni w domu, nawet w trybie eco,
  • Odpowiedz