Wpis z mikrobloga

@s4nskR: Niby spoko ale jakoś jestem sceptyczny jak mają garniak za 1,5 tys i przeceniają go na 700-800 zł. Budzi to moje wątpliwości co do jego jakości. Niby spoko okazja ale jakoś ale wydaje się za dobra..
  • Odpowiedz
@EdmundDantes: 3k na sam garnitur czy cały zestaw?
Zerknij na modele Lazio i Havana (ew. Washington) z Suit Supply i przy takim budżecie nawet nie patrz na Vistule, Bytomie i tak dalej. Nie warto ani odrobiny skoro masz budżet na coś dużo lepszego.
Akurat dziś bodaj na głównej komentowałem dlaczego SuSu lepszy wybór, nie chce mi się kopiować szczerze mówiąc :)
  • Odpowiedz
@Xune: Chciałbym na cały zestaw (koszula bez spinek + buty, resztę mam) ale jestem gotów na powiększenie budżetu. Planuje mieć ten garnitur na jakiś czas więc w grę wchodzi grafit / granat. Nie kojarzę Suit Supply - to jakiś sklep internetowy? Kojarzysz na Śląsku sklepy z czymś lepszym?
  • Odpowiedz
@EdmundDantes: SuSu to sieciówka z Holandii, u nas nie mają salonu. Dostawy i zwroty darmowe, szybkie i bezproblemowe. Na Śląsku w tej cenie nic nie kupisz lepszego.
Jak za 3k chcesz garniak, buty i koszulę to:
~1600 garnitur Suit Supply, najciekawiej jakieś granatowe Lazio albo dwurzędową Havanę (jak jest)
Jeśli nosisz ten rozmiar to spróbuj z tym modelem outletowym. Przy czym 915 to dość dynamiczne kopyto i nie na szerokie stopy.
W przeciwnym razie zerknij na jakieś czarne oxfordy bez zdobień za ~1200
Zostaje nam 2 stówy na koszule. Z małą nadwyżką (chyba że daliby Ci rabat w Patine na zamówienie, albo outlet, albo garnitur wyszedłby taniej) możesz spróbować z Poszetki, mają salon na Morcinka w Katowicach. Ewentualnie zamiast Yanków w Poszetce chyba mają buty Crownhilla. Niższa półka, ale tańsza, a modele szyte Blake (jak Crownhille) będą elastyczniejsze przy pierwszych założeniach niż szyte metodą GYW (Yanki). Wydaje mi się też że Crownhille będą szersze no i możesz przymierzyć na żywo - o ile mają na stanie. Warto
  • Odpowiedz
@Xune: Brzmi świetnie to SuSU. Brzmi jakbyś korzystał z ich usług - jak przebiega zwrot? Na stronie mają tylko napisane, że zwrot do 30 dni. A sądzisz, że Hugo Boss jest warty odwiedzenia? Słyszałeś coś o jakości ich garniturów?

Dwurzędowa marynarka to jednak za dużo dla mnie jak na pierwszy porządny garnitur, czułbym się w niej dziwnie. W przyszłości oczywiście nie wykluczam.

Na pewno odwiedzę Poszetkę. Co do taniego szycia
  • Odpowiedz
@EdmundDantes: Mam trochę ich produktów. Zwrot przebiega prosto, w pudełku z przesyłką masz etykietę zwrotną, naklejasz ją na starą etykietę i zamawiasz kuriera czy tam dostarczasz do punktu. Nie pamiętam czy trzeba wypełniać jakiś formularz, chyba nie. Teraz właśnie przyjechało do mnie 5 koszul od nich, 2 kolejne są w podróży, kilka razy też odsyłałem coś.

Jak dwurzędówka nie to są też jednorzędowe Havany. Model z nakładanymi kieszeniami (naszyte na
  • Odpowiedz
@Xune: Dzięki za porady! Uważasz, że brak wypełnień w ramionach (zakładam, że ich funkcją jest "korygowanie sylwetki") sprawia, że lepiej garnitur leży czy to już kwestia budowy ciała i garnituru? Nie będzie to za dużo zapytać Cię czy jeszcze jakiegoś krawca poleciłbyś w Katowicach? :)
  • Odpowiedz
@EdmundDantes: Tu dużo zależy od sylwetki. Niewielkie wypełnienia niewiele przeszkadzają, a mogą trochę poprawić. Napchane poduchy pancerne jak w Bytomiu to pomyłka. Ogółem może się okazać że rozmiarówki SuSu Ci nie leżą i trzeba szukać dalej, ale skoro budżet pozwala to zacząłbym od nich w 1 kolejności. Szczególnie że ew. zwrot nic Cię nie kosztuje i nie ma przewalutowania.
Krawca z Katowic nie znam, ale Poszetka ma jakichś. Może by
  • Odpowiedz
@LudzikIT chłop chce dobry garnitur, a Ty mu polecasz Lavard... xD to jakby ktoś się spytał o dobre auto max 300k, a Ty wyjeżdżasz ze Skoda Superb z przeceny.
@EdmundDantes zacznij od Bytomia (taliowanie w cenie), przejrzyj Pierre Cardin w vangraffie, Calvin Klein też powienienes dostać do 3k, ale może być ciężko ze sklepem.
A do Lavarda nawet nie idz.
  • Odpowiedz